Какво четете в момента?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот niya_mazova » 25 Яну 2015, 14:01

В момента съм на биографията на Стив Джобс от Уолтър Айзъксън, по принцип не харесвам автобиографични книги или поне така си мислих, тази е втората, която чета, първата беше тази на Марли, но и от двете съм адски впечатлена :!: :!:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот Pipilota » 26 Яну 2015, 10:52

Е предполагам, че биографията на Стийв Джобс определено ще е интересна, аз по принцип също не харесвам биографии, но на някои личности си мисля, че ще е готино да се прочете.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот Kaya » 27 Яну 2015, 11:36

Burborino написа:Kaya, коя е любимата ти книга?

Много по детски ще прозвучи, но любимата ми книга е Пътеводителя (казано на кратко) - Дъглас Адамс. Жестока книга, много ми е любима, в нея има всичко, което харесвам ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот Burborino » 27 Яну 2015, 11:48

Аз не деля книгите на детски или някакви си и затова изобщо не ми звучи по детски :)
Иначе аз още не съм я чела. Започнах я и стигнах до някъде преди време и ми хареса това, което съм прочела, но не е били явно правилното време. И съм си я оставила за по нататък. Но със сигурност ще я прочета, защото много ми я препоръчват отвсякъде включително и брат ми, а с него имаме горе долу еднакви вкусове за някои неща.

Аз сега започнах "Любимецът на жените" на Себастиен Жапризо
Бях си я "сложила" в списъка с желани заглавия и като я видях в библиотеката веднага я грабнах. :mrgreen: Още съм на първите страници и не знам дали ще ми хареса. Надявам се!
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот S_Milenska » 27 Яну 2015, 12:05

Не чета сега нищо, да си призная, малко скъп разход ми идва да си купувам книги :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот Burborino » 27 Яну 2015, 12:13

Аз не купувам книги от години защото нямам финаннсова възможност. Но чета от библиотеката. 12 лева е на година при нас :) Което не е много.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот Snejna » 27 Яну 2015, 12:37

Burborino написа:Аз не купувам книги от години защото нямам финаннсова възможност. Но чета от библиотеката. 12 лева е на година при нас :) Което не е много.

Не знаех, че още има активни библиотеки, пък и .. като знам в нашия град на библиотеката освен красивата сграда, вътре душите са изгнили и те е по-скоро страх да ходиш там. :lol:
А иначе в библиотеките зареждат ли нови заглавия?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот Burborino » 27 Яну 2015, 12:48

Ами не знам как стоят нещата с библиотеките в по-малките градчета и въобще в другите градове, но тук си се зареждат. Аз не ходя в голямата градска библиотека защото имам лоши спомени за лошо отношение когато бях студентка. Оттогава си казах, че кракът ми няма да стъпи там. Но си ходя с голямо удоволствие в кварталната ни библиотека, която е страхотна, макар и малка като размер. Библиотекарките всички са страхотни жени, много мили. Зареждат нови книги непрекъснато. Двете заглавия, които споменах в предните си постове са от 2014.
Не вярвам всичко да е с пари осигурени от държавата обаче, защото преди време една приятелка искаше да дари свои книги и аз ги попитах какви са условията. Та те казаха, че няма такива и, че нямат много финанси за книги затова приемат дарения на драго сърце. Наскоро гледах на страницата им във Фейсбук, че са им дарили страшно много книги и част от тях бяха заделили и изпратили на Библиотека в някакво село.

Ако трябваше да дам пари за всички книги, които съм прочела (нови, стари) щях да фалирам направо. За мен лично си е супер решение защото аз чета много. Просто имам тази необходимост от дете. А книгите вече са толкова скъпи, че в годината си купувам 2-3 максимум.
Реших, че предпочитам да отделя 12 лева за година... и без това нито пуша, нито давам пари за някакви такива отрови поне да си нахраня душата :lol: :lol: :lol:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот Krum » 27 Яну 2015, 14:22

ЩЕ взема и аз да се запиша в някоя библиотека, но не знам дали имаме квартална..
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво четете в момента?

Мнениеот Tinki » 28 Яну 2015, 15:38

Pipilota написа:Е предполагам, че биографията на Стийв Джобс определено ще е интересна, аз по принцип също не харесвам биографии, но на някои личности си мисля, че ще е готино да се прочете.


Четох я, заслужава си.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта