Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот BeenieGal » 24 Яну 2015, 16:19

За първа зима се оказвам с толкова много цветя вкъщи. :twisted: Страшно много ми се иска да ги изнеса на балкона и да си стоят целогодишно там. :mrgreen: Тук зимите не са много студени и въпреки това това се опасявам, че ще измръзнат на балкона. :|

Мисля тези дни да извикам съседката, за да ми каже кои цветя мога да виреят и на по-студено, както и да им разбера имената, но ми се искаше да се допитам първо до вас. :idea:
Балконът ни не е остъклен, но е достатъчно голям и има достатъчно място за цветята, малко си приличат с този
Flowers.jpg
Flowers.jpg (81.43 KiB) Прегледано 2114 пъти
Мислите ли, че бих могла да изнеса все пак някакви цветя на балкона, които спокойно да си преживеят остатъка от зимата там, :roll: тъй като апартаментът не е голям и редовно се спъваме в тях. :evil:

Надявам се да споделите, вие кои цветя сте отписали на балкона :D и кои се чувстват добре там :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот exotic » 24 Яну 2015, 16:22

Аз съм изоставяла няколко зими подред кактусите на балкона и няма особени последици за тях, само ги поливам изключително рядко и те някак приспиват зимата :D така че ако имаш кактуси се отърви от тях :D :D :D и все пак като падне много под нулата си ги приютявай :D
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот Anka » 24 Яну 2015, 16:34

Почти всички държа на вън, прибирам само тези, които са като палми, всичко останало оставям на вън, вече не е толкова студено през зимата в България ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот Lollipop » 25 Яну 2015, 10:39

Аз държа всички по-обикновени цветя навън - разни тип дъвка и мушкато, също някои кактоси съм забравяла, като цяло и аз май прибирам само драцената и фикуса :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Яну 2015, 17:54

Аз също не прибирам никои цветя вътре, всички оцеляват, зимата вече не е студена, защо се притесняваш? :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот Локумът » 26 Яну 2015, 18:27

Жена ми държи пък всичко вкъщи, зиме лете е у нас, до прозореца ни прилича на джунгла.. :x
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот Pipilota » 27 Яну 2015, 10:58

Изобщо не мога да гледам цветя аз, все ги прибирам, държа ги ту на слънце, ту на сянка и все не ми се получава, говоря им какво ли не и нищо накрая, тая година оставих всички на балкона - да се спасяват!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот S_Milenska » 27 Яну 2015, 12:08

Не мисля, че има цветя които успешно биха изкарали някоя люта зима навън, по-добре да ги прибираш вътре, или ако трябва пред входната врата. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот Lili_pili » 27 Яну 2015, 18:02

Ако терасата е добра изолирана могат да издържат всички цветя :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Кои цветя могат спокойно да преживеят на балкона през зимата?

Мнениеот La_bomba » 05 Апр 2017, 14:59

Всички цветя, които съм си взела от баба си ги отглеждам на терасата, разни там външни цветя, розички и какво ли не, всичко стои на терасата и изкарва зимата там.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта