Изкуство и храна в една чиния

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2015, 14:22

Вече всички знаете за хранителните промени, които настъпиха у дома, затова започнах да превръщам храненето в изкуство. :D Разбира се, далеч съм от това: :mrgreen:

food-art.jpg
food-art.jpg (64.47 KiB) Прегледано 1359 пъти

Но се старая да измислям все по-весели начини, по които да представя иначе скучните плодове и зеленчуци. :mrgreen:
Вие харесвате ли така поднесена храната, или смятате, че изкуството няма място в чинията? :roll: Много мои познати казват, че достатъчно изкуство е, че сме сготвили и напълнили чинията, но аз смятам, че така поднесена красиво храната тя дава по-голям смисъл, а и човек се храни първо с очите! :mrgreen:
Надявам се да дадете и вие идеи за изкуство в чиния и да споделите идеи, които вие сте прилагали, за да мога още по-разнообразно да сервирам храната у дома и да запаля интереса на децата към изкуството, дори в най-обикновените неща! :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Burborino » 26 Яну 2015, 14:27

Тя цялата кулинария си е изкуство за мен. Та много харесвам красиво поднесена храна, а не просто изпльоскано в чинията. А пък за децата е просто чудно да се измислят разни такива нещица като кравичките. Така даже можеш да накараш според мен някое дете да хапне нещо, което не му е толкова любимо. Аз много харесвам pinterest и постоянно като имам време си се ровя за идеи за всичко там. Има и много идеи точно за такова сервиране за децата :) Има го и като приложение за телефона.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Burborino » 26 Яну 2015, 14:31

дори един сандвич с фъстъчено масло и черен хляб може да изглежда по забавно поднесен така - https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... 26050c.jpg

кравата накрая ми е фаворит :mrgreen: - https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... 737408.jpg

пиленца - https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... a405c0.jpg

има безброй идейки, които са супер сладурски
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Snejna » 26 Яну 2015, 14:54

Харесва ми поднесена по такъв начин храната, особено за децата! Има много добри идеи, но разбира се в голяма степен се случва така, че ние не сме свикнали да ядем такава храна. В смисъл, ние не ядем броколи със сандвич, но ако е поднесен, както на първата снимка смятам, че всички ще започнем да се облизваме :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Andrey » 26 Яну 2015, 15:13

Много ги харесвам красиво поднесените ястия! Някак си... нямат общо обаче с нашите ресторанти сега като се замислих. :) Вие виждали ли сте красиво поднесена храна на място, където се хапва обществено? :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Kremiliya » 26 Яну 2015, 15:28

Много хубави идеи! Аз съм се пробвала да направя такъв специален сандвич, но просто не ми се получава и това е, въпреки че влагам много старание :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Krum » 26 Яну 2015, 16:10

Много весело! На рождения ден не племенницата ми бяха приготвени такива сандвичи и бяха супер атрактивни за децата и салатата беше поднесена по такъв атрактивен начин :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Яну 2015, 16:34

О, да аз много харесвам така поднесена храната, но само за деца. Да ви кажа честно смешно ми е и някак си слогинско като видя в някоя чиния в обикновено домакинство наредена чак краставицата, домата и всичко постоянно! Ужасно! Като ти гледам и се чувствам все едно ще ям с чужди хора, а не със семейството ми. Не ме разбирайте погрешно, не искам храната ми да е като за прасе - разбъркано всичко и хвърлено, но всяко ядене наредено и представено като за кулинарен журнал ми идва в повече. Иначе идеите ми харесват, бих си играла с часове, за да направя весела чиния за детето ми, но не бих си играла, за да наредя чинии за мен и мъжа ми, смешно ми е! :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот dejavu » 26 Яну 2015, 16:55

Мисля, че е прекалено в един забързан свят да си играем с храната до такава степен, а детето ако е злоядо и такова няма да го яде :|
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот dejavu » 26 Яну 2015, 16:56

Мисля, че е прекалено в един забързан свят да си играем с храната до такава степен, а детето ако е злоядо и такова няма да го яде :|
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron