На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Коцева » 27 Яну 2015, 12:29

Все по-често попадам в сайта на статии, а по новините всеки ден се съобщава за нов набит медик :D :D
Не разбирам защо се увеличават с такава скорост броят на случаите на насилие срещу медици, все ми се струва, че има нещо гнило тука :idea:
hospital.jpg
hospital.jpg (33.22 KiB) Прегледано 1439 пъти
От едно известно време насам или пациентите са станали твърде агресивни и все пак трябва нещо да предизвика тази агресия, за да бъде излята точно срещу медиците, или сами лекари предизвикват достатъчно умело пациентите, а след това претендират, че са невинни :roll:

Какво е вашето мнение на какво се дължи увеличеният брой на случаи на насилие срещу медиците според вас, всеки случай ли е сам за себе си или има нещо гнило, което предизвиква или едната, или другата страна? :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот valiopaf » 27 Яну 2015, 12:32

Смятам, че всеки от случаите е индивидуален и не може да се сложи една обща причина за тези инциденти, все пак сме наясно, че повечето са станали в махалите или с техни обитатели, така че няма какво повече да говорим, според мен просто сега се разтръбиха тези случаи :idea:
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Andrey » 27 Яну 2015, 12:49

Не че нещо, но в много от случаите медиците си го и търсят. Ако за тях вече е част от ежедневието и е супер нормално някой да умира, то този някой е важен човек от някое семейство! В момента ми се налага често да контактувам с лекари и мога да ви кажа, че това не са хора, а са жадни за пари алчни създания. Трудно и почти невъзможно е да попаднеш на лекар, който да работи с желание. Всичко е пари! ВСИЧКО! Иначе може да умреш като куче, защото не си бутнал някой лев!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот LEILA » 27 Яну 2015, 13:08

Andrey написа:Не че нещо, но в много от случаите медиците си го и търсят. Ако за тях вече е част от ежедневието и е супер нормално някой да умира, то този някой е важен човек от някое семейство! В момента ми се налага често да контактувам с лекари и мога да ви кажа, че това не са хора, а са жадни за пари алчни създания. Трудно и почти невъзможно е да попаднеш на лекар, който да работи с желание. Всичко е пари! ВСИЧКО! Иначе може да умреш като куче, защото не си бутнал някой лев!

Отвратително е и аз съм ставала свидетел на такива случаи, потресаващо е, имам чувство, че това вече не са изключения, а масова практика :x :| :(
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Krum » 27 Яну 2015, 14:15

То е изключение да намериш лекар, който да се държи добре, не е изключение да намериш изрод, повечето са такива! :|
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Andrey » 05 Яну 2016, 10:31

Krum написа:То е изключение да намериш лекар, който да се държи добре, не е изключение да намериш изрод, повечето са такива! :|

Тях можеш с лопата да ги ринеш, има много пък, които нищо не ти обясняват и се чудиш после добре ли си зле ли си, но в напечена ситуация онзи да ти се надува насреща и да се държи арогантно няма как да не му вкараш един.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Slavena » 05 Яну 2016, 13:29

Те често си го просят направо, не може да са толкова нагли и в същото време да искат добро отношение към тях. Идват късно, и се държат гадно, на това се дължи, като не виждаш желание за помощ , а гадно държание и желание да се разкара по-бързо тоя случай, то няма как да не се изнервиш, когато там в ръцете на тези хора лежи твой близък.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Локумът » 05 Яну 2016, 16:04

Slavena написа:Те често си го просят направо, не може да са толкова нагли и в същото време да искат добро отношение към тях. Идват късно, и се държат гадно, на това се дължи, като не виждаш желание за помощ , а гадно държание и желание да се разкара по-бързо тоя случай, то няма как да не се изнервиш, когато там в ръцете на тези хора лежи твой близък.

ВЕднъж да се съглася с твоето мнение, катосе държат нагло и не те броят за човек, как да не ти се приискада им покажеш човешка болка, май те често си го просят. Ся, че има случаи на олигофрения, когато пациентите нападат от простотия - има, но в повечето случаи, мисля, са предизвикани.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот kalinka-kuku » 05 Яну 2016, 17:25

Не знам какъв трябва да си, за да пребиеш хората, които се опитват да помогнат на твоя близък.. и те са хора - дайте им 100 кинта и ще се променят. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Яну 2016, 10:46

Аз лично не одобрявам, но в много случаи мисля, че освен лекарите, коитонаистина се държат доста кофти, то и самите пациенти сякаш искат от тях да направят чудо, или да им дадат спасително въже на секундата, трябва да има разбиране и от двете страни и така няма да се стига до конфронтации.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта