Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот LEILA » 27 Яну 2015, 13:23

Откакто родих все по-трудно ми става с всеки ден да се грижа за близнаците. Нямам нито миг спокоен сън, винаги съм нащрек и умората ме убива, имам чувството, че ще започна да халюцинирам :(

Докато бях бременна имах една приятелка, която ходеше на йога и ми разказваше за различните упражнения, които са правили там. Тогава за пръв път чух, че освен физически упражнения има и такива за дишане,
YogaBreathing.jpg
YogaBreathing.jpg (49.02 KiB) Прегледано 2158 пъти
които би трябвало да премахнат умората и да те направят по-жизнен. :!:
Сега се сетих за това, след като цялата ми енергия е изпита до последната капка :| Дали могат различните техники за дишане да премахнат умората и да те направят наистина жизнен, след като отсъства нормален сън :roll:

Много се надявам някой да ми сподели различните техники за дишане, тъй като не съм особено запозната, а смятам, че са ми от голяма полза :idea:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот николаев » 27 Яну 2015, 13:32

Не мисля, че нещо може да замени нощния сън, така че колкото и да дишаш, по каквито и начини да го правиш, няма начин да премахнеш тази умора!
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2015, 14:47

Аз не вярвам много на йоги, рейки и подобни твърдения, пък и дори отгоре на всичкото, тези, които са ..треньорите ли как се наричат се водят отгоре на всичкото и някакви си гадатели- за мен гадател и шарлатанин е една дума. Не вярвам, че с дишане могат да се променят нещата, единственото положително, което виждам в йогата е, че си мислиш, че си по-спокоен, липсва ти стрес и от там идва положителното здраве, а не защото дишат по-така. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот Lollipop » 13 Апр 2015, 11:40

На мен ми звучи като ала-бала това, не вярвам, че дишането може да направи чудеса. Като нашата потребителка, която щеше да отслабва с дишата, голям смях... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот Snejna » 15 Апр 2015, 10:04

Ако дишането е придружено с лежане със сигурност ще ми мине умората :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот ManiJani » 15 Апр 2015, 17:22

Задължително трябва в началото, когато започнеш да се занимаваш с различните видове дишан,е да си легнал, тъй като много лесно може да ти прилошее, а когато вече сметнеш, че успяваш да се контролираш да продължиш нататък и изправен :)
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Апр 2015, 09:03

Lollipop написа:На мен ми звучи като ала-бала това, не вярвам, че дишането може да направи чудеса. Като нашата потребителка, която щеше да отслабва с дишата, голям смях... :lol: :lol: :lol: :lol:

То не са голи йоги, то не е чудо, моля ти се. Духовен разврат. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот Andrey » 16 Апр 2015, 10:31

Не съм пробвал, но и аз смятам, че в легнало положение дишането е много по-възможно, за да се махне умората.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот dinkog » 16 Апр 2015, 12:03

Да, аз винаги дишам, когато съм изморен.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Опитвали ли сте различни техники за дишане, за да премахнете умора и да се станете по-жизнени?

Мнениеот annydance » 08 Юли 2015, 14:34

Andrey написа:Не съм пробвал, но и аз смятам, че в легнало положение дишането е много по-възможно, за да се махне умората.

В легнало се прави в началото, за да усещаш по-добре, че дишаш правилно, иначе след това може и седнал!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта