Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2015, 14:42

Всеки ден се убеждаваме по един или друг начин колко интересна, разнообразна и пълна с чудатости е природата! :D Скоро гледах предаване по ТВ за различните растения и се сетих, че тук ще е супер, ако посъберем малко интереси странни растения, за които сме чували, или пък не сме! Нека си покажем отново, колкото е разнообразна и изумителна природата ни!
А аз ще започна едно растение, което е много интересно - Очите на куклата:

doll eye.jpg
doll eye.jpg (39.84 KiB) Прегледано 770 пъти

Това красиво растение доста привлича окото, но за щастие плодовете му не изглеждат много апетитни, което е страхотно, защото консумирането им води до спиране на сърдечната дейност, което знаете какво означава. :mrgreen:

Толкова от мен, като за начало! Нека да съберем разнообразието на природата в една тема и да намерим колкото се може повече интересни и странни растения! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот luchia@marco » 27 Яну 2015, 14:55

Най-странното растение, за което бях чувала е онова насекомоядното, за други не се сещам, но и то е готино, бих си взела такова :idea: :D
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот Lollipop » 27 Яну 2015, 15:05

luchia@marco написа:Най-странното растение, за което бях чувала е онова насекомоядното, за други не се сещам, но и то е готино, бих си взела такова :idea: :D

Това ли имаш предвид:
venus-fly-trap14.jpg
venus-fly-trap14.jpg (31.92 KiB) Прегледано 761 пъти

Toва до колкото разбрах е Венерина мухоловка :) Храни се с насекоми, а най-готиното е, че това е същото растение, което рисуват винаги като месоядно! :) Да, същото, което си представяш, според мен нямат нищо общо, чудя са само, може ли да бъде опасно за човека?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот Burborino » 27 Яну 2015, 15:26

Не вярвам да е опасно за човека. Четох, че не е хубаво да се дразни и да му се подават фалшиви сигнали за хранене защото се затормозява и е възможно да умре. Би ми било интересно да гледам такова растение, но пише, че се гледа трудно, а аз не съм особено добра в това за съжаление.
Не мога да се сетя в момента за някое странно растение освен едно дърво в парка ни, което има много странни плодчета. Снимах ги миналото лято. тези белите власинки са влажни и лепкави. Не знам как се казва.
:arrow: https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hph ... e=555F82C1
:arrow: https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hph ... e=5554B37C
:arrow: https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... e=5523E757

Това дето прилич на очи е много яко :mrgreen:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот Mon_ton » 27 Яну 2015, 15:40

Звучи супер да си имаш месоядно растение! Бих си взела, за да ми яде комарите! :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот Anka » 27 Яну 2015, 15:56

Едно друго странно растение - Аморфофалус (едвам му намерих името)
Мой приятел си гледа такова, миналата година цъфна за първи път ... няма такава смрад... с която да го сравня.. :shock:
Amorphophallus.jpg
Amorphophallus.jpg (47.34 KiB) Прегледано 731 пъти

Идеята на миризмата била, за да привлича мухи, които да го опрашват, което не знам защо се отглежда в домашни условия - или ще имаш повече мухи, или ще ти вони къщата..
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот Elica » 27 Яну 2015, 16:39

Не мога да си представя, че някой би си отглеждал такава миризлива грозотия вкъщи, но какво се учудвам, някои си гледат змии.. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот Malina » 27 Яну 2015, 16:55

ХИхи, много интересни растения, аз също ще потърся да видя някакви, на мен са ми интересни и растенията, които си похапваме - зеленчуци и плодове :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот Burborino » 27 Яну 2015, 17:00

Malina написа:ХИхи, много интересни растения, аз също ще потърся да видя някакви, на мен са ми интересни и растенията, които си похапваме - зеленчуци и плодове :mrgreen:

И на мен са ми интересни разстенията, които похапваме.
Много харесвам как изглежда броколи романеско :mrgreen: от тези, които си хапваме. Много е красиво и интересно.

Също и питахаята.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Разнообразието на природата: най-интересните и странни растения!

Мнениеот Slavena » 27 Яну 2015, 17:10

А, да не ги омесваме, ще си направим тема и с храните, че туко виж някой реши да пробва да си изяде Очите на куклата!
Чувала съм за една кървава гъба, но не можах да намеря никакво инфо, сигурно името е по-различно :(
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron