Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот exotic » 28 Яну 2015, 11:49

Скоро ми попадна информация за това колко полезни са яйчените черупки за организма ни, от там нататък се разрових и открих, че някои ги използват и за разкрасяване :idea: :roll:

Интересно приложение, което открих е, че могат да се използват като заздравител за нокти, ако се добави към лака за нокти стрити на прах яйчени черупки :roll: Звучи доста интересно, но не съм убедена колко ефикасно може да бъде :roll: дали няма по-скоро да развалим консистенцията на лака за нокти, отколкото да им услужим и да ги направим по-здрави :roll:
Мисля, че бих развалила консистенцията, понеже не смятам, че ще мога да постигна толкова фин прах от яйчените черупки
eggs.jpg
eggs.jpg (29.69 KiB) Прегледано 2642 пъти
Какво мислите за свойствата на яйчените черупки и начините, по които могат да се прилагат за разкрасяване :roll:

Надявам се да дадете и други съвети съвети за разкрасяване с яйчени черупки, мисля, че ще е интересно за всички :idea: ;)
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот Mauritius » 28 Яну 2015, 11:53

За разкрасяване не бях чувала, знам, че някои пият яйчен прах от черупките във вода, за да си набавят калции, а последното, което научих е, че могат и да избелват дрехите, ако пуснеш в пералнята ситна мрежичка, в която се затворени черупки :roll: ама не ми се мисли как може да се задръсти пералнята :D колкото и да е ситна мрежичката :idea: :D
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот Локумът » 28 Яну 2015, 12:11

Тея яйчни черупки за какво ли не могат да се използват, явно са си голяма работа. Аз не съм чувал никой да ги използва за каквото и да е било. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот Malina » 28 Яну 2015, 17:14

Много странно, честно да си призная за първи път чувам, то малко ми звучи като пъпната връв да използваш..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот Mamacita » 28 Яну 2015, 17:17

Malina написа:Много странно, честно да си призная за първи път чувам, то малко ми звучи като пъпната връв да използваш..

Ееее, ама много кофти ги представяш нещата, ти не ядеш ли яйца :roll: иначе и аз не знаех, че ги използват хората :roll:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот Pipilota » 29 Яну 2015, 10:31

Mamacita написа:
Malina написа:Много странно, честно да си призная за първи път чувам, то малко ми звучи като пъпната връв да използваш..

Ееее, ама много кофти ги представяш нещата, ти не ядеш ли яйца :roll: иначе и аз не знаех, че ги използват хората :roll:

Право е момичето, то си е същото. :lol:
Иначе и аз не ги ползвам яйчните черупки, застреляхте ме направо!:)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот Lollipop » 29 Яну 2015, 12:16

Сигурно могат да се ползват за почистване на лицето, с острите им ъгълчета :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот S_Milenska » 24 Фев 2015, 12:51

Много странно ми се вижда, аз не бих пробвала, няма ли да наранят много кожата, все пак са супер остри, дали няма и да режат? :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот Rali_hr » 24 Фев 2015, 13:17

Не съм мислила, че могат да се използват по такъв начин точно като начин за разкрасяване. Може би бих пробвала, само че не знам дали лесно се счукват яйчните черупки :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Яйчените черупки се използват и за разкрасяване?

Мнениеот ramimni » 12 Юли 2016, 13:55

Лесно се счукват, едва ли ще се затрудни човек. Аз съм ги накисвала в оцет и с течността после съм си почиствала лицето. Престояват няколко дни, докато се извлече калция от тях. Черупките стават едни меки такива.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта