Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот Mauritius » 28 Яну 2015, 12:34

Не си спомням някога да съм яла супа с праз и все пак някак много познато ми се струва и си мислих, че ще е интересно да изненадам къщата с една такава.
soup.jpg
soup.jpg (17.83 KiB) Прегледано 671 пъти
До колкото виждам рецептите в интернет повечето супи с праз се комбинират с картофи, морков, целина, :idea: но май ще трябва нещо за уплътняване на вкуса, някаква застройка или пък да се направи като крем супа с прясно мляко? :roll:

Нямам много идеи, тъй като не знам какво точно трябва да се получи, така че ще очаквам вашите съвети, идеи и рецепти за приготвянето на супа с праз ;) А интересно ми е дали има някакъв тънък момент при варенето на праза, както лучената супа ли трябва да е - бавно, на тих огън? :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот franky » 28 Яну 2015, 12:36

Праз съм слагала само на месо, както и на баница, като второто ни е от особено любимите рецепти ;) ;) мисля даже, че от този форум бях прочела рецептата, но на супа и аз нямам идея как може да се случат нещата :roll:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот S_Milenska » 28 Яну 2015, 14:19

Аз не я харесвам, защото много дразни корема. :) Баба ми едно време правеше яхния с праз, която си беше точно нарязан праз, червен пипер и вода и олио, накрая уплътнено с брашно. На супа с моркови и картофи не съм яла, а и не мисля, че ще е нещо особено, би трябвало да стане като крем супата, застройка аз на такива крем супи не правя, отгоре накрая слагам лъжичка кисело мляко във всяка чиния. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот Грохот » 28 Яну 2015, 14:22

S_Milenska написа:Аз не я харесвам, защото много дразни корема. :) Баба ми едно време правеше яхния с праз, която си беше точно нарязан праз, червен пипер и вода и олио, накрая уплътнено с брашно. На супа с моркови и картофи не съм яла, а и не мисля, че ще е нещо особено, би трябвало да стане като крем супата, застройка аз на такива крем супи не правя, отгоре накрая слагам лъжичка кисело мляко във всяка чиния. :)

До колкото знам по принцип на прем супи не се прави застройка, обикновено се слага или сметана или прясно мляко. Такава супа не съм яла, но като цяло мразя праза, така че не бих и опитала :D
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот Rali_hr » 28 Яну 2015, 14:30

Аз обичам праз само на баница, пък как може вие да не я харесвате, става страхотна, на супа изобщо не ми харесва!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот jullydi » 28 Яну 2015, 17:26

Зимата готвя крем супата вместо с кромид лук с праз,слагам и пащърнак. Правя малко количество,общо взето слагам един голям картоф,два средно големи моркова ,половин стрък праз и пащърнак колкото орех,добавям и ситно нарязан магданоз. Зеленчуците ги режа на едро и ги варя,докато е още гореща я пасирам като добавям сол,масло и понякога прясно мляко, а друг път само с бульона на зеленчуците.Гарнирам я с крутони опечени с олио,сол и чубрица. Става чудно вкусна!
jullydi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2015, 17:08

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот Pipilota » 29 Яну 2015, 10:29

Брей, добре звучи тази супа, тя не е точно с праз де, може да се каже просто зеленчукова супа :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот Kaya » 29 Яну 2015, 13:03

Не съм слагала досега праз в супата си, но мисля да пробвам, имам едни изостанал праз у нас ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот PasDeDeux » 18 Мар 2015, 14:33

jullydi написа:Зимата готвя крем супата вместо с кромид лук с праз,слагам и пащърнак. Правя малко количество,общо взето слагам един голям картоф,два средно големи моркова ,половин стрък праз и пащърнак колкото орех,добавям и ситно нарязан магданоз. Зеленчуците ги режа на едро и ги варя,докато е още гореща я пасирам като добавям сол,масло и понякога прясно мляко, а друг път само с бульона на зеленчуците.Гарнирам я с крутони опечени с олио,сол и чубрица. Става чудно вкусна!

А не остават ли едни по-кофти парченца от праза, след като си я пасирала, аз опитах, но не ми се получи съвсем гладък крем :!:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Готвили ли сте супа с праз, можете ли да ми дадете съвети и рецепти?

Мнениеот Andrey » 18 Мар 2015, 15:02

Ако нарежеш празът на по-ситно може и да се получи, защото ще се пасират всички части на равно :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта