Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот franky » 28 Яну 2015, 13:05

Все по-често започвам да изнемогвам, когато се наложи да чистя. Вече детето е и по-голямо, изисква повече внимание, за да не се случи нещо лошо, няма как да се отделя от нея :|

За съжаление времето за изпълнение на домакинските задачи ми се удължава двойно и тройно, тъй като детето спи много леко и трябва да съм покрай нея, ако се разбуди, иначе след това отново няма сън :|

Като оставим на страна, че дори и Шива да съм пак няма да ми стигат ръцете за всичко, което имам да върша,
CHO.jpg
CHO.jpg (48.75 KiB) Прегледано 2712 пъти
то не зная как бих могла да намаля времето за домакинските си задачи достатъчно, че да мога да върша всичко на спокойствие без да съм припряна и да ми стига времето да свърша всичко в един ден :?:
:idea:

Много се надявам да ми подскажете за различни тактики, с които някак съумявате да се справите и да намалите времето за изпълнението на домакинските задачи :idea: ще съм още по-доволна ако се включат и майки с малки дечица, за да ми дадат своя пример :) :)
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот MerryPop » 28 Яну 2015, 13:12

Аз съм с две деца и знам за какво говориш, въпреки че мъжът ми много ми помага, също и голямото ми дете, разбира се, че не я експлоатирам, но когато има желание се радвам да ми помага, макар и с дреболии. Общо взето слагам голямото ми дете в слинга и така пак обикаляме двамата къщата, но с тази разлика, че са ми свободни ръцете :idea:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2015, 14:03

Хич не ми е лесно, все не ми остава време, а и съм много разхвърлена. Ако все пак всичко се прибра на мястото и всеки ден се прави по нещо малко, то няма да се губи после цял ден в чистене :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Rali_hr » 28 Яну 2015, 14:34

Аз постоянно ходя с парцала в ръка :mrgreen:
Бърша си наред и постоянно, може да е смешно за някои, но така не ми се налага да стоя по цял ден у нас през уикенда да чистя.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот donni » 28 Яну 2015, 16:22

Rali_hr написа:Аз постоянно ходя с парцала в ръка :mrgreen:
Бърша си наред и постоянно, може да е смешно за някои, но така не ми се налага да стоя по цял ден у нас през уикенда да чистя.

Не смятам, че трябва да ставам робиня на къщата си, ние с бебо си щъкаме и предпочитам това, пред варианта да ходя с парцала всеки ден наляво и дясно :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Anka » 28 Яну 2015, 16:32

И аз съм винаги с парцала, така да се каже. Ако видя мръсно някъде бърша на бързо и не се занимавам постоянно с чистене, а така научих и брат ми - види ли нещо мръсно, веднага реагира, а не чака да стане повече, предполагам, че и Рали ползва същия принцип.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Pipilota » 29 Яну 2015, 10:31

Аз пък организирам цялата къща и в неделя за 1 час се чисти всичко - всеки си взема задачите. Мъжът пуска прахосмукачка и бърше праха, детето си чисти играчките, е аз давам нарежданията, не е малко нали? :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Локумът » 29 Яну 2015, 11:17

Pipilota написа:Аз пък организирам цялата къща и в неделя за 1 час се чисти всичко - всеки си взема задачите. Мъжът пуска прахосмукачка и бърше праха, детето си чисти играчките, е аз давам нарежданията, не е малко нали? :mrgreen:

И за това трябва да има човек, обикновено, у дома аз я играя тая роля, за щастие. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Lili_pili » 29 Яну 2015, 12:46

Няма как да не се чисти из къщи, засега с майка ми се справяме добре с чистенето, но постоянно се изискват грижи към къщата, за да изглежда добре. Всичко винаги го слагаме на мястото му и кой когато моеж позабърсва праха, редуваме се кой да пусне прахосмукачка и така.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да намаля времето за изпълнението на домакинските задачи?

Мнениеот Mon_ton » 21 Апр 2015, 14:43

От както стоя у дома и не работя се справя много добре с всичките си задачи, чак се чудя преди как съм се оправяла, макар че като погледна назад все се сещам за прането на дрехите само през уикенда, както и готвенето ми беше много рядко, а сега хапваме всеки ден домашна храна. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта