Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот moni.sparrow » 18 Авг 2015, 15:10

Snejna написа:С нищо не сменям, има толкова и хипоалергенни препарати, че не виждам смисъл да за се затормозявам :)

След като и аз се мъчих и килограми сода с лимони се лееха у нас, то сега вече не виждам смисъл, използвам си традиционните.
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот exotic » 19 Авг 2015, 14:26

Slavena написа:
Malina написа:Никога не съм пробвала, аз обичам да ми мирише на свежо, но бих изпробвала някои неща, особено за почистване в кухнята! :roll:

ми само содата, а и кафето знам че обира ароматите, тъй че ако си забравила някой път боба да изври можеш да пробваш с кафе.

Да, кафето помага, ама няма шанс да ароматизира, просто помага, въпреки че ако си си правила ексфолиант с кафе и захар и ако ти е оставало сещаш се колко приятно мирише, когато се разтвори захарта, налии... божествено :)
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Mauritius » 25 Авг 2015, 12:41

Мисля, че първо няма как да почистят толкова добре, аромата не е толкова дълготраен и не на последно място се хаби ресурс, което си е нередно за мен :|
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Mon_ton » 23 Сеп 2015, 16:10

Четох някъде да се чисти хладилника с оцет и вчера пробвах, да си призная, докато не минах с гъбата с гореща вода не се получи добре. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот уморена » 10 Мар 2017, 16:41

Веднъж търках из нас с оцет и цялата къща после едва се измириса, та на бързо се отказах, но содата от друга страна е друго нещо, предпочитам обаче, вместо с оцет, да я разтворя с малко лимонов сок, точно заради тая миризма от оцета.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот miron » 03 Апр 2017, 14:06

И аз харесвам да чистя със сода, а и абсорбира миризмите много добре. Вече всичко търкам със сода, макар че не се забравям в чистенето, но фурната отвътре я бърша само със сода и лимон, както и мивката в кухнята и в банята. Май препарат продължавам само да използвам за тоалетната чиния.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Jully » 02 Май 2017, 12:57

От както започнах да чистя у дома със сода и лимон съм по-доволна, или само сода и водя. Успях да почистя в банята всичко с тази комбинация. понякога слагам малко в праха за пране, за да избели дрехите, също така го използвам и за почистване на каналите, сипвам сода и отгоре пускам няколко капки оцет.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта