Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Bambaa » 29 Яну 2015, 14:52

Преди два месеца направих алергия от някой препарат, с който обичайно почиствам, не успях да установя кой от обичайните препарати е причината, но реших да мина на натурални такива :idea:

Четох доста, но не намерих нищо, което да ми се струва достатъчно убедително, в повечето рецепти за приготвяне на натурален препарат за почистване влизат тези съставки,
Natural-Cleaning.jpg
Natural-Cleaning.jpg (18.21 KiB) Прегледано 1132 пъти
които не смятам, че биха имали голям успех, особено при по-упоритите замърсявания :!:

На пазара, от друга страна, също не откривам препарати, които да са изцяло натурални и в които да съм сигурна, че няма да предизвикат алергия :!: Надявам се да ми дадете някакви съвети какво мога да използвам, за да заместя обичайните препарати с натурално, но и ефективни :!:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Мади Ранчева » 29 Яну 2015, 14:56

Колкото и смешно да звучи тези препарати наистина са по-ефикасни, отколкото си мислиш, лично аз позлвам сода с лимон за крановете в банята, например и съм много доволна, често ползвам оцет за измиване на загорелите съдове, просто накисвам с една нощ и сутринта преди работа го измивам ;)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Snejna » 29 Яну 2015, 15:14

Никога не съм ползвала такива препарати - народни. :mrgreen:
Винаги ползвам купени от магазина, но знам, че сода и оцет ако не се лъжа действа много добре за почистване на фурната, то хубаво фурната, ами пода си мога ли да го изчистя с оцет, после определено няма да се носи миризма на свежест след почистването! :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот PasDeDeux » 29 Яну 2015, 16:54

Със сигурност тези препарати работят, но не за всичко и аз като Снежна не мога да си представя да си измия нещо основно с оцетна вода :D :D
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Яну 2015, 17:09

Никой не иска вкъщи да му мирише на оцет, така е! Аз също не бих го използвала за нещо толкова сериозно като почистване, макар че пък имам приятелка, която е толкова еко защитничка, че мие прозорците у тях с вода и оцет, е хора свежест няма! :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Slavena » 29 Яну 2015, 17:21

Не съм пробвала да заменя с нищо, дори единственото, почистващо и козметично така да кажем, за което използвам сода за хляб примерно е да обира миризмата в хладилника.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Malina » 29 Яну 2015, 17:35

Никога не съм пробвала, аз обичам да ми мирише на свежо, но бих изпробвала някои неща, особено за почистване в кухнята! :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Slavena » 04 Авг 2015, 14:33

Malina написа:Никога не съм пробвала, аз обичам да ми мирише на свежо, но бих изпробвала някои неща, особено за почистване в кухнята! :roll:

ми само содата, а и кафето знам че обира ароматите, тъй че ако си забравила някой път боба да изври можеш да пробваш с кафе.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Snejna » 13 Авг 2015, 11:29

С нищо не сменям, има толкова и хипоалергенни препарати, че не виждам смисъл да за се затормозявам :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опитвали ли сте да замествате обичайните препарати, с които почиствате с натурални?

Мнениеот Mon_ton » 13 Авг 2015, 12:44

да, аз бих, даже се чудя, с какво да си бърша кошарата като се роди моята сладуранка? ))
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта