Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот pravilno » 17 Сеп 2016, 09:33

Защо да не се къпе човек без сапун? Със сапун може само под мишниците да се измиеш, достатъчно е и да се облееш само с вода. От толкова душ гелове, сапуни, интимни гелове ум да ти зайде :mrgreen: . Прекалено е според мен всеки път, когато влезеш в банята, да ги ползваш.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот Gold » 28 Сеп 2016, 12:23

Лятото, като си взимаш сутрин-вечер по един душ за 5 мин, това си е буквално поливане с вода и не знам някой да ги прави и двете все със сапун, усилено изтъркване и такива неща.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот mix_twix » 28 Сеп 2016, 14:01

Gold написа:Лятото, като си взимаш сутрин-вечер по един душ за 5 мин, това си е буквално поливане с вода и не знам някой да ги прави и двете все със сапун, усилено изтъркване и такива неща.

Аз съм от теези, които се мият със сапун на всяко къпане, ама сутрин да си призная, рядко си вземам душ, понеже си живея на климатик и избягвам нощното изпотяване. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот Lili_pili » 28 Сеп 2016, 14:51

mix_twix написа:
Gold написа:Лятото, като си взимаш сутрин-вечер по един душ за 5 мин, това си е буквално поливане с вода и не знам някой да ги прави и двете все със сапун, усилено изтъркване и такива неща.

Аз съм от теези, които се мият със сапун на всяко къпане, ама сутрин да си призная, рядко си вземам душ, понеже си живея на климатик и избягвам нощното изпотяване. :mrgreen:

И аз винаги използвам сапун, иначе защо да се къпя, след като ще е само вода, после имам чувството, че всичко ме сърби..
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот black » 29 Сеп 2016, 10:14

В някои държави смятат, че къпането е много вредно и го правят един път в месеца сигурно, вие тука за сапуни и често къпане говорите :lol: !
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот Mon_ton » 29 Сеп 2016, 13:00

black написа:В някои държави смятат, че къпането е много вредно и го правят един път в месеца сигурно, вие тука за сапуни и често къпане говорите :lol: !

Е тея места да си носят хомота. :lol: Ние тук имаме възможност да се къпем ежедневно и не знам защо не го правим..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот miron » 30 Мар 2017, 14:25

Няма редно в това, кой колкото си иска толкова да си се къпе, само седмично трябва минимум да завтаря.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот kauda » 27 Апр 2017, 11:25

Зависи какво се разбира под къпане, за мен къпането е цялостното миене на тялото + косата, някои наричат къпане и само миенето на тялото.
И затова аз мога да кажа, че се къпя 2 пъти седмично, толкова ми стига. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот kalina_216 » 29 Апр 2017, 11:12

косата и аз я мия 2 пъти в седмицата, а иначе си мия тялото всеки ден, чувствам се по-свежа, когато се изкъпя, но се къпя сутрин преди работа, много ме освежава. :)
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот Jolene » 30 Апр 2017, 08:06

Всяка вечер, но не използвам никакви сапуни, а се изполивам с вода. Сапуните изсушават кожата, не е добе да се използват ежедневно. Кожата ми е страхотна, нямам стрии, омазнявания, сухота или нещо друго притеснително. По-добре е рядко да се къпем с препарати, но хората прекялаявт и ги ползват всеки ден.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта