Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот annydance » 30 Яну 2015, 17:11

Скоро се замислих колко често хората си взимат душ. От дете съм свикнала да се къпя всеки ден, тъй като всеки ден имам репетиции, а след тях съм мокра от горе до долу и то без да съм вземала душ :mrgreen: :mrgreen:

Не зная дали е нормално да се къпят хората всеки ден, въпреки че в неделя, когато обикновено прекарвам дните вкъщи, преди да си легна отново имам нужда да си взема душ, чувствам се нечиста, за да си легна без да съм се къпала :idea:
Taking-a-Shower.jpg
Taking-a-Shower.jpg (18.63 KiB) Прегледано 41962 пъти
А и обожавам да съм под душа имам чувство, че вечер ми измива всички негативни емоции, които съм преживяла през деня ;)

Странното е, че четох някъде, че не е редно да се къпем ежедневно, понеже по този начин отмиваме слоя на кожата, който ни пази от инфекции, екземи и подобни :roll: Като се замисля кожата ми е суха, но не съм убедена, че точно това е проблемът, някои душ гелове ми действат наистина добре и нямам нужда от крем всеки път :idea:

Вие забелязали ли сте нещо подобно, кожата ви изсъхва ли, когато се къпете всеки ден, а колко често се къпете по принцип? :?:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот donni » 30 Яну 2015, 17:20

На мен ми е гадно да стана и да не се изкъпя, някак денят ми след това е крив, не се чувствам свежа, гадно ми е и да, всеки ден го правя! ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот Kremiliya » 30 Яну 2015, 18:28

СПоред мен всички твърдят, че се къпят всеки ден, а не е така. То е като маргарина - знаем, че не трябва да го ядем, но въпреки това го правим, с къпането е същото - знаем, че трябва да е всеки ден, но не го правим. :mrgreen: Та сега съм 100% сигурна, че в темата всички ще напишат, че се къпят всеки ден. :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот Mon_ton » 30 Яну 2015, 19:18

Съвсемнормално е, когато се къпем толкова често кожата да се изсушава и да се унищожава, все пак тя си има собствени защити и функции, които нарушаваме. Друг е въпроса, когато говорим за лична хигиена, аз не се къпя всеки ден, а през ден, разбира се личната интимна хигиена няма нищо общо с вземането на душ. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот M.Tasheva » 04 Фев 2015, 14:37

Kremiliya написа:СПоред мен всички твърдят, че се къпят всеки ден, а не е така. То е като маргарина - знаем, че не трябва да го ядем, но въпреки това го правим, с къпането е същото - знаем, че трябва да е всеки ден, но не го правим. :mrgreen: Та сега съм 100% сигурна, че в темата всички ще напишат, че се къпят всеки ден. :lol:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Много си добра в сравненията и като се има предвид миризмата в градския транспорт, ако всички се къпеха всекидневно, предполагам нямаше да се разнасят подобни аромати :D :D :D
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот Andrey » 04 Фев 2015, 14:44

Е аз ще си призная, че не се къпя всеки ден, мързи ме просто :lol:
Нещо от типа на 3 пъти в седмицата се къпя, което се пада след тренировки главно. Не ми е потребно сякаш да се къпя всеки ден, кожата ми си е супер, не съм се умирисал. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот Malina » 04 Фев 2015, 17:36

О, не мога аз къпя се всеки ден и косата си мия и тялото не мога да търпя да не се изкъпя, но го отчитам като грешка, косата ми е супер мазна ако не я измия всеки ден! :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот ToniT » 02 Май 2015, 01:23

Класиката е баня за коледа и за великден...
шегувам се, естествено е, че се къпя всяка неделя :lol:
ToniT
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Апр 2015, 19:45

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот kauda » 02 Май 2015, 18:51

ToniT написа:Класиката е баня за коледа и за великден...
шегувам се, естествено е, че се къпя всяка неделя :lol:

Нали! :) И аз се къпя всяка неделя хехе :)) Важното е да има къпЪне!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко често смятате, че е редно да се къпем, а колко често го правите?

Мнениеот веселказасмяна » 11 Май 2015, 16:43

Странното е как преди години, когато бях дете, да кажем къпането два пъти в седмицата беше супер нормално, докато сега ако не се къпем всеки ден се чувстваме ужасно :roll:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта