Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот S_Milenska » 15 Фев 2015, 11:49

Разбира се, че говоря на бебешки на бебетата! :)) Те са толкова сладки, как да не им се радвам и да не използвам бебешките им думички, какво лошо! А те все ще имат време да се научат да говорят правилно :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Anka » 14 Апр 2015, 15:57

Все пак и ние сме проговорили, като са ни казвали бебешки думички, какво толкова го мислите? :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Malina » 15 Апр 2015, 16:36

Anka написа:Все пак и ние сме проговорили, като са ни казвали бебешки думички, какво толкова го мислите? :)

И аз си мисля, че не е болка за умиране ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот penelopa » 24 Мар 2016, 17:27

Приятно е да слушаш малките дечица как говорят на своя си език и бърборят сладко, но да слушаш големите как се опитват да им подражават и да се лигавят не е :mrgreen: . Колкото и да се опитват, не могат да постигнат същия ефект!
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Pipilota » 01 Апр 2016, 10:25

penelopa написа:Приятно е да слушаш малките дечица как говорят на своя си език и бърборят сладко, но да слушаш големите как се опитват да им подражават и да се лигавят не е :mrgreen: . Колкото и да се опитват, не могат да постигнат същия ефект!

Да, бая е абсурдно! Обаче има някои, които хич не се усещат и не спират да им джомотят на бебешки до 10 години :front:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот analizatorka » 01 Апр 2016, 11:19

Винаги съм внимавала да не говоря с умалителни думи на детето, когато беше малко. Водичка, млечице, картофче - ужас :screaming: !
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Lili_pili » 05 Апр 2016, 14:13

analizatorka написа:Винаги съм внимавала да не говоря с умалителни думи на детето, когато беше малко. Водичка, млечице, картофче - ужас :screaming: !

Какъв е проблемът на умалителните? Май по-скоро е проблем да не се използват други думи, вместо правилните - като кунки, мунки и подобни. Не мисля, че е пробелм, че ще му покажете малко нежност, като използвате умалителни думи, какво толкова ще стане>?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот klara » 05 Апр 2016, 17:27

Lili_pili написа:
analizatorka написа:Винаги съм внимавала да не говоря с умалителни думи на детето, когато беше малко. Водичка, млечице, картофче - ужас :screaming: !

Какъв е проблемът на умалителните? Май по-скоро е проблем да не се използват други думи, вместо правилните - като кунки, мунки и подобни. Не мисля, че е пробелм, че ще му покажете малко нежност, като използвате умалителни думи, какво толкова ще стане>?


Няма лошо, но и да не е всяка първа дума такава или видоизменена :mrgreen: ! И аз съм била свидетел как водичка става на водичичка :mrgreen: . Някой път много се престараваме от умиление.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Malina » 19 Апр 2016, 13:56

Наистина проблемът не е в умалителните, дори те са мили. Проблемът е, когато се замества някоя дума, било то, защото детето я казвало много сладко. Ако казва на джоба - моч да речем. Грешка ще е от страна на родителите да продължат да използват думата моч, трябва да продължат с думата джоб, за да могат да научат детето коя е правилната дума.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 14:08

Аз си записвах бебешките думички на детето и скоро ги открих. Много забавно и страшно мило ми стана, доста се позабавлявахме :grin: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта