Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Mamacita » 03 Фев 2015, 11:26

Скоро попаднах на статия и се замислих, че е наистина нередно да употребяваме бебешките думи на децата си в разговорите си с тях! :idea:

Това никога не съм го смятала за нормално, въпреки че от умиление винаги ми се иска да говоря на техния език с техните бебешки думи. :) Но пък като се поставя на тяхно място, с всички тези физиономии,
baby.jpg
baby.jpg (7.72 KiB) Прегледано 1830 пъти
които им правят възрастните, за да разсмеят или заинтригуват децата, чак ми става неудобно :D

Вие как говорите с децата си и как смятате за редно да се общува с тях :roll: Употребявахте ли бебешки думи, докато децата ви бяха малки, а с по-отраснали как разговаряте, влизате ли в техния тон или говорите като на възрастен, кое смятате, че е по-добрият вариант? :?:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот MerryPop » 03 Фев 2015, 11:36

С първото ми дете говорихме цялата къща на неговия език :D и не мога да кажа, че се е научило по-бавно да говори правилно, а и почти не говореше на бебешки, по-скоро мълчеше и в един момент се отприщи :D С второто ми дете си му говоря нормално, не че му се радвам по-малко, но някак и аз пораснах и нямам тази нужда да му бърборя по този начин :D
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот julianne » 03 Фев 2015, 16:57

Аз и сега му говоря като на голям човек въпреки, че още не е станал такъв и да, мисля че трябва да не се глезят по този начин децата, иначе те възприемат като връстници, едва ли не!
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Pipilota » 04 Фев 2015, 10:10

Това го знам от години, че на децата трябва да им се казват правилните думи, за да не бъркат значението им. Аз на моите деца винаги съм им говорила нормално и правилно, сега малкия ми син има една нова измислена думичка и я използваме, когато някой от тях имаше специална дума за нещо - използвахме нея, не мисля, че е дало каквото и да е отражение върху тях, така че лошо няма да им гугаме и мукаме насреща. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Фев 2015, 18:03

Използвала съм ги и с двете си деца и не мога да кажа, че съм направила нещо лошо! Нито са станали по-глупави, нито са проговорили по-късно, нито са бъркали думите в значението им :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот mix_twix » 04 Фев 2015, 18:21

като имам деца постоянно ще им гукам и ще им казвам "кунки" насреща. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Локумът » 05 Фев 2015, 09:56

Те моите вече 17 годишни бебета, като им говорих на времето им приказвах като на големи мъже, никога не съм обичал бебешките обръщения, ама жените не мислеха така.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Lili_pili » 05 Фев 2015, 11:58

Не знам до колко може да е вредно, но аз винаги така им говоря на децата, то пък колко ли и деца виждам, но все пак :) Много са ми сладки думичките им как да не ги използвам?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Mon_ton » 05 Фев 2015, 17:45

Племенника ми има една много любима думичка и я казва постоянно, как да му устоя/ А на кренвиршите казваше кезмич е досега още така наричаме у нас кренвиршите ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как говорите на децата си, употребявате ли техните бебешки думи?

Мнениеот Elica » 12 Фев 2015, 17:14

Те миличките са толкова сладички с техните сладки грешни думички, как човек да им издържи и да не прихване? ":)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта