Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот niya_mazova » 03 Фев 2015, 12:09

Четох статия, че в община Банско искат да въведат екологично чист транспорт, което ми изглежда повече от добре. Под каква форма може да бъде това, обаче не се споменаваше :idea: съмнявам се да впрегнат коне, въпреки че няма да се изненадам :D

Смятам, че в по-малките общини идеята за екологично чист транспорт е доста добра, съответно и ограничаването на автомобилите :idea: Предполагам, обаче ще е шокиращо за някои да не могат да си вземат собствената кола и да отидат до магазина с нея :lol: :lol: Нито пък да хванат колелото и да отидат с него до работа :idea:
Route.jpg
Route.jpg (29.2 KiB) Прегледано 984 пъти
Е, за втората идея с тази цел и общините е редно да се погрижат като дадат място на велосипедистите и то не по тротоарите :idea: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако бъде въведено под някаква форма във вашата община :?: А смятате ли, че ще има достатъчно привърженици, за да бъдат направени повече велоалеи, например? :?:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот Nightmare » 03 Фев 2015, 12:19

Мен ще ме е 100 пъти повече страх по нашите улици да карам, обичам си колелото, но и сега ме е страх по велоалеите да не блъсна някой, да не говорим ако съм на улицата, тогава ми се струва, че инцидентите ще зачестят в пъти :| просто, защото нашите шофьори нямат необходимата култура на шофиране, нито искат да я имат :|
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот zheleva212 » 03 Фев 2015, 12:57

Наистина по нашите пътища дори и велосипедистите са опасни, не зная с какъв акъл децата ми извеждат внуците да карат с тях :|
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот penny » 03 Фев 2015, 15:28

Не мисля , че нашата община има възможността и желанието за нещо такова и предполагам повечето са така, като изключим София, нали трябва да изглежда като европейска столица... уж :)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот Loreyn » 03 Фев 2015, 17:41

При всеки удобен случай бих пътувала с екологично чист транспорт, стига да има някакви установени норми за това, а и да се следи за спазването им, но като цяло най-много това ме безпокои, че дишаме мръсен въздух, докато някой се е наврял в количката си на топло и стои по 10 мин. да му загрее парното и чак тогава тръгва, а ние през това време сме длъжни да му дишаме изгорелите газове :| :| :|
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот Lollipop » 04 Фев 2015, 10:52

Екологичен транспорт не са ли тролеите? :) Ако се направят навсякъде линии не мисля, че ще е невъзможно, единствено ще останат извънградските линии по градовете, затова ми се вижда и лесно осъществимо, стига желание да има, но това струва пари де. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот silver933 » 04 Фев 2015, 12:40

О, да, стига да има как.. :)) както споделих в една друга тема, не е точно транспорт от общината, но пак зависи от нея. Мисля за колело да си взема, притесняват ме само абсурдните вело алеи от общината, които са опасни и за пешеходците и за велосипедистите направо :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот Snejna » 04 Фев 2015, 14:09

Не смятам, че може да се получи. Българите сме гъзари, ние си обичаме БМВ-то втора ръка, нали знаете,че за нас е важно да се покажем, а на едно колело кое да му показваме? :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот Mon_ton » 04 Фев 2015, 16:25

С радост бих, омръзна ми да убиваме на ред, природата си и самите нас! С радост бих използвала алтернативни методи на предвижване.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вие бихте ли използвали екологично чист транспорт, ако и във вашата община се отдаде такава възможност?

Мнениеот Elica » 09 Фев 2015, 17:52

С огромна радост бих се възползвала от еко транспорт, за щастие в нашия град все повече се обръща внимание на това и има все повече тролеи :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта