Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот dejavu » 04 Фев 2015, 14:08

Преди години майка ми каза, че се е пробвала да прави маринован чесън, но след като е посинял я е дострашало и е предпочела да го изхвърли пред това да ни натрови :D :D

Сега аз съм наред да пробвам да мариновам чесън и сега вече знаем, че няма нищо дори и да посинее :D Понеже прерових много рецепти, попаднах и на такава за маринован чесън, който се консервира за медицински цели :roll:
9964.jpg
9964.jpg (16.41 KiB) Прегледано 2376 пъти
Странно е, как би могъл да помага вече подложен на термична обработка мед и чесън? :roll: Смятате ли, че така могат да се допълнят и засилят действията на чесъна и меда?

Ще помоля ако някой е правил такъв консервиран чесън за медицински цели да ми даде някаква рецепта, с която да съм сигурна, че ще се получи. Също и ако сте убедени, че ще проработи - споделете как, как да използваме за медицински цели и има ли някаква дозировка?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот M.Tasheva » 04 Фев 2015, 14:10

Консервиран чесън съм използвала само за марината на месо и наистина става много вкусно като се добави и мед, но не мисля, че може да има някакъв ефект, когато е с цел излекуване, по-скоро пресен чесън и отделно мед, мисля ще е по-добре :!:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот Andrey » 04 Фев 2015, 14:48

Че каква е нуждата да се прави консервиран, след като има пресен чесън през цялата година? Маринован чесън си правя, за да си ям, а не под някаква форма за лечение.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот mimeto90 » 05 Фев 2015, 12:02

Никога не съм опитвала маринован чесън, но мисля, че ще е много вкусно, но точно за медицински цели не знам как може да се използва. Що се отнася до пресния чесън по това време на годината, по-скоро не бих рискувала, но този който е на глави се уважава много вкъщи през зимата! :) :)
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Фев 2015, 12:17

mimeto90 написа:Никога не съм опитвала маринован чесън, но мисля, че ще е много вкусно, но точно за медицински цели не знам как може да се използва. Що се отнася до пресния чесън по това време на годината, по-скоро не бих рискувала, но този който е на глави се уважава много вкъщи през зимата! :) :)

И аз много го обичам, а съвсем скоро ще порасне и любимия ми чесън от градината! :mrgreen: Маринования аз го правя само за хапване, става жесток, с боб много си върви, но за мед. цели не мога да взема никакво отношение.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот Slavena » 05 Фев 2015, 14:02

Ами сигурно по определена рецепта може и да стане лечебен, но тип туршия няма нищо общо, аз не съм правила от нито едни от двата вида :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Фев 2015, 16:45

Никога не съм гои ползвала консервиран за медицински цели, даже не знаех, че се прави така, все съм мислила, че се ползва само пресен за здравето ни.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот Anka » 09 Фев 2015, 17:16

Ползвала съм чесън и мед за да ми укрепне малко организма след като ме хвана един ужасен грип, но не съм консервирала :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот Локумът » 09 Фев 2015, 17:24

Нищо не съм консервирал с медицински цели, по-скоро с чревоугоднически, маринования чесън с оцет и солчица определено ми действа чревоугоднически, но надали е полезен! :(
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как консервирате чесън за медицински цели и смятате ли, че под такава форма би бил по-полезен?

Мнениеот mix_twix » 09 Фев 2015, 18:28

Не вярвам, освен ако не се консервира по някакъв специален начин и с кокичета да речем, защото ги няма през цялата година, а от време на време само.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта