До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот mimeto90 » 05 Фев 2015, 12:14

Привет :)
Вчера се замислих за това, дали е възможно бягането в един момент да се превърне във вредно :? и кога това се случва. :?: Мислих си го по път за вкъщи, тъй като имах доста време преди обед и отидох сутринта да потичам. :!:
Не се съобразявах с часовник и подобни, а когато ми е хубаво да съм навън, докато тичам се замислям за разни неща или потъвам в музиката, която слушам и съвсем губя представа за времето. :D
jogging.jpg
jogging.jpg (11.9 KiB) Прегледано 2073 пъти

Разбира се, че се изморявам, но понеже правя обиколки на едно езерце, което е близо до нас, като усетя, че умората ми е в повече, максимално намалявам темпото и след това отново. :idea:
В един момент се сетих, че самият "баща" на бягането за здраве е починал от инфаркт, което не зная до колко от своя страна е показателно за бягането, но си е факт! :D :roll:

Не зная в крайна сметка до колко е полезно бягането като спорт, но аз се чувствам добре, но дали в един момент това може да се превърне във вредно и дали няма да е късно осъзнаването ни, как смятате?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот BeenieGal » 05 Фев 2015, 12:22

Убий ме, не може да ме накараш да търча по 100 часа :D :D всичко друго, но някак скучно ми е това занимание, но предполагам е редно да напомня, че отровата и лекарството зависят от дозата, така че не прекалявай, а и само като се сетя колко наедряват краката и дупето от това бягане, съвсем ми се отщява :D
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Lollipop » 05 Фев 2015, 13:04

И аз не съм от най-тичащите, да кажем че ходя от време на време и за 15-20 минути приключвам, не мога да тичам безкрайно време, според мен всичко е вредно в определени количества, но най-важното е да си слушаме тялото, то си знае! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Kaya » 05 Фев 2015, 13:20

Ето, за щастие мен ме мързи! :lol: :lol: :lol: Няма да се притеснявам дали случайно няма да получа инфаркт докато тичам, но от друга страна малко спорт не пречи, защото пък ако не мога да кача 2 етажа мога да получа инфаркт, защото асансьора не работи :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Mauritius » 05 Фев 2015, 14:29

А всъщност колко дълго смятате, че е добре да се тича, дали един час е прекалено много, но без почивки имам предвид, поддържане на някакво средно темпо? :?
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Malina » 05 Фев 2015, 14:55

Mauritius написа:А всъщност колко дълго смятате, че е добре да се тича, дали един час е прекалено много, но без почивки имам предвид, поддържане на някакво средно темпо? :?

Аз си мисля, че е добре до към 30-40мин да се приключи с тичането, после ми се вижда много вече! :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Harmony » 05 Фев 2015, 15:43

Malina написа:
Mauritius написа:А всъщност колко дълго смятате, че е добре да се тича, дали един час е прекалено много, но без почивки имам предвид, поддържане на някакво средно темпо? :?

Аз си мисля, че е добре до към 30-40мин да се приключи с тичането, после ми се вижда много вече! :mrgreen:

Да, съгласна съм, но и много зависи как тичаш, т.е. дали се правят почивки, какви са те, например в началото тичах една обиколка после една ходех и така редувах, после с две, сега тичам с една малка почивка от половин обиколка ходейки :idea: ;) Та, имах предвид, че преди ми отнемаше повече време, сега е доста по-малко, но трябва да си претеглим натоварването, а не времето ;)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Elica » 05 Фев 2015, 16:19

Разбира се, но горе долу средната скорост на тичането предполага, че може да се мери и в минути. Аз тичам 2 пъти в седмицата по 1 час, засичам си време, не засичам километри, нито се натоварвам, почивам ако имам нужда и така ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Snejna » 05 Фев 2015, 16:41

Да ви кажа от години не тичам, радвам се че има и привърженици на мързела. :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: До колко бягането е полезно и кога се превръща във вредно?

Мнениеот Pipilota » 06 Фев 2015, 10:30

Мисля, че освен времето за тичане, натоварването на ставите и сърцето, то и въздуха, който дишате не е много полезен за вас, особено до оживена улица в 17ч да речем :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта