Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот Harmony » 05 Фев 2015, 16:13

От няколко години имам проблеми с щитовидна жлеза и съответно съм на някакво лечение, но си мислих дали не мога да помогна на тялото си по естествен начин с йога упражнения.

Не зная до колко действат, но четох статия, в която пишеше, че това упражнение
yoga_streach.jpg
yoga_streach.jpg (32.5 KiB) Прегледано 1918 пъти
и още едно, но не помня как изглежда, повлияват добре функцията на щитовидната жлеза, но не съм убедена в каква насока, т.е. дали нормализират, независимо от проблема, който имаш :roll:

Интересно ми е какво ще ми препоръчате, ще съм много щастлива, ако някой с моя проблем каже, че са му повлияли добре на функцията на щитовидната жлеза тези упражнения и разбира се, да спомене в каква насока е повлияно :roll:
С нетърпение чакам, нищо няма да правя без ваша подкрепа :D
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот lussy » 05 Фев 2015, 16:22

Смятам, че е много добре, че си се ориентирала и навън от традиционната медицина и все пак не смятам, че е добре да я изоставяш. Провери как ще ти действат упражненията, заедно с лекарствата и сама ще прецениш дали има смисъл от тях :idea: За щастие не познавам хора с този проблем и не мога да дам друг съвет!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот Snejna » 05 Фев 2015, 16:39

Това упражнение си го представям само за някоя дама, която тежи 92кг. в следствие на проблем на щитовидната жлеза... та, мисля че няма как да стане ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот Anka » 05 Фев 2015, 17:13

Snejna написа:Това упражнение си го представям само за някоя дама, която тежи 92кг. в следствие на проблем на щитовидната жлеза... та, мисля че няма как да стане ;)

Факт! Само като видиш това упражнение и знаеш какви са последствията по принцип при проблемите с щитовидната жлеза си на ясно, че не работи този метод.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот Andrey » 05 Фев 2015, 17:30

Много съм резервиран към такива упражнения, които подобряват видиш ли работата на вътрешните органи, малко ала бала ми се струва. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот silver933 » 06 Фев 2015, 12:29

Andrey написа:Много съм резервиран към такива упражнения, които подобряват видиш ли работата на вътрешните органи, малко ала бала ми се струва. :roll:

И аз съм на същото мнение, но лошо няма да се правят упражнения, те от вътрешните органи ще подейства и на външните хехе :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот Lili_pili » 11 Фев 2015, 11:24

Трябва да взема да пробвам, макар че нямам проблеми с щитовидната жлеза, но профилактично :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот Kaya » 11 Фев 2015, 18:24

Не бих пробвала, не че има лошо в упражненията, но все пак не знам как мога да се сгъна правилно до там. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Фев 2015, 17:51

Абсолютно никога не съм се замисляла да си подобрявам функцията на щитовидната жлеза с някакви упражнения, с хранене разбирам, с диета - да, но с упражнения и определени пози не мога да си го обясня.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Опитвали ли сте да подобрявате функцията на щитовидната жлеза с упражнения?

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2016, 11:48

Интересно ми е дали наистина биха подобрили здравето, доста странно ми звучи. Едно е да се насочиш към алтернативната медицина, друго е да търсиш безумия. В тоя случай виждам по-скоро второто.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта