Как да си направим червена валентинска торта?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот moni.sparrow » 09 Фев 2015, 10:26

Оказва се, че на Свети Валентин се очертава да бъдем само двамата със съпруга ми, а това не се е случвало от няколко години насам!
Мислих си като изненада да направя червена валентинска торта :idea: :idea: Работата е там, че ми се искаше да направя една такава с сърцевидна форма, мислите ли, че ще мога да направя такъв оцветител
red-velvet-cake.jpg
red-velvet-cake.jpg (24.93 KiB) Прегледано 929 пъти
тооолкова червен :roll:

Надявам се, че някой ще може да ми даде повече информация за това как мога да направя червена валентинска торта с естествени оцветители, мислих си за червен пипер и изпробвах, ноооо... беше меко казано - гадно :D :D
Очаквам ви интересните идеи :idea: :idea: :)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот dejavu » 09 Фев 2015, 10:30

Лелееее... тази изглежда адски добре, но не смятам, че може да се постигне този ефект с нещо друго, освен оцветителите за храна, които продават :|
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2015, 10:35

аз не мога да си представя с какво е потъсена тортата, изглежда нещо като шоколад и кокосови стърготини. Иначе всеки един пандишпанов блат ще ти свърши работа (той става с по-светъл цвят, така че като го боядисаш ще се получи добре), само украсата не знам какво да ти кажа за нея, може да боядисаш и крем и да сложиш вътре парченца кокос (повечко) и бял шоколад ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот red_eyes » 09 Фев 2015, 14:10

Според мен е по-добре да не се мъчиш толкова с подобна торта, опитай например някакви сладки под формата на сърце, хем по-лесно ще можеш да ги оцветиш в червено - с цвекло :idea: ;)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот Snejna » 09 Фев 2015, 14:18

red_eyes написа:Според мен е по-добре да не се мъчиш толкова с подобна торта, опитай например някакви сладки под формата на сърце, хем по-лесно ще можеш да ги оцветиш в червено - с цвекло :idea: ;)

Е, как тортата си е класика, ние у дома не празнуваме този измислен празник, но със сигурност тортата е много по-добра идея, пък и бисквитите са по-скоро за да си ги носят тийнейджърките в училище ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот Andrey » 09 Фев 2015, 14:54

Ако приятелката ми ме посрещне с такава торта ще има да клепам тъпо, че не съм ѝ взел достатъчно голям подарък :(
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот Malina » 22 Апр 2015, 11:56

С приятеля ми скоро обмисляме да се женим, обаче техните родители са много големи традиционалисти и ми се ще да направя такава торта за официалния ни годеж.. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот Локумът » 22 Апр 2015, 13:29

Абе какво се правите торти и глупости, мъжете искат това, което следва след тортата, а не самата нея :))
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот mangusta » 22 Апр 2015, 16:40

Локумът написа:Абе какво се правите торти и глупости, мъжете искат това, което следва след тортата, а не самата нея :))

На същото мнение съм, че мъжете искат това, но и аз го предпочитам пред това да си хапваме и да се гледаме влюбено, просто да влезем в действие! :lol:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да си направим червена валентинска торта?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Апр 2015, 07:02

И вие сте прави, но не всичко е действието, трябва и малко ала-бала. :) Но и моят съвет е: зарежи годежа и преминете към правенето на наследника, със или без торта. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта