Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот Nightmare » 09 Фев 2015, 15:23

Едва ли някои си представя по-хубав уикенд от този - приятели, бира и барбекю :D А какво се оказва - точно тези неща, като изключим приятелите, ни вредят най-много :o
BEER-BBQ.jpg
BEER-BBQ.jpg (21.83 KiB) Прегледано 1698 пъти
Понеже все по-често чувам за хора, които страдат от проблеми с дебелото черво, а малко по-късно разбрах, че едно от любимите занимания на българите, именно хапването на барбекю, преглътнато с бира може да се отразява по този начин, ме наведе на мисълта, че това не е поредната заплаха, а може да си е самата истина :shock: :?

Какви са вашите наблюдения или представи, възможно ли е барбекюто и бирата да са в основата на проблемите ни с дебелото черво :roll:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот dessiblond » 09 Фев 2015, 15:26

Добре де, не разбрах как хората за тооолкова години не осъзнаха, че всичко, което поемат се отразява по някакъв начин на телата ни, дори, ако искаш, и на начина, по който изглеждаме!
Нормално е барбекюто и бирата да са в основата на проблем като този на дебелото черво и не само, могат ли да се сравнят например с един морков и една ябълка - не :idea: ами тогава за какво говорим :!:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот Krum » 09 Фев 2015, 16:18

dessiblond написа:Добре де, не разбрах как хората за тооолкова години не осъзнаха, че всичко, което поемат се отразява по някакъв начин на телата ни, дори, ако искаш, и на начина, по който изглеждаме!
Нормално е барбекюто и бирата да са в основата на проблем като този на дебелото черво и не само, могат ли да се сравнят например с един морков и една ябълка - не :idea: ами тогава за какво говорим :!:

Ети можеш ли да се събереш с приятелите си на моркови с ябълка? :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот Anka » 09 Фев 2015, 17:19

Чувала съм, че готвенето на въглища е много опасно, но не мисля, че е проблем, че понякога си позволяваме да си хапнем месце и бира приготвени на скарата, чак пък толкова!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот Локумът » 09 Фев 2015, 17:22

Да и аз не виждам вариант да се съберем на ябълки с моркови, вижте сега, всичко е до количеството, ако всеки ден караме на мръвки и бира много ясно, че това ще рефлектира някъде и като гледам според големите мозъци ефекта ще е в дебелото черво. :mrgreen:
Важнтоо е покрай барбекюто да си оставаме ден-два за моркови и ябълки и нещата ще са си ОК :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот gomez123 » 09 Фев 2015, 17:22

Krum написа:
dessiblond написа:Добре де, не разбрах как хората за тооолкова години не осъзнаха, че всичко, което поемат се отразява по някакъв начин на телата ни, дори, ако искаш, и на начина, по който изглеждаме!
Нормално е барбекюто и бирата да са в основата на проблем като този на дебелото черво и не само, могат ли да се сравнят например с един морков и една ябълка - не :idea: ами тогава за какво говорим :!:

Ети можеш ли да се събереш с приятелите си на моркови с ябълка? :)

Абе, Круме, предпочитам и аз така на салатка с морков и ябълка с ракия, пред барбекю с бира, да си призная и знаеш ли, че няма да имам проблеми с червото после :lol: ама то е до предпочитания, де ;)
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот Mon_ton » 09 Фев 2015, 17:37

Аз също предпочитам морков с ябълка и поне 2 кюфтета с наденица покрай тях, може и вино, вместо бира! :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот Elica » 09 Фев 2015, 17:57

Определено не е от най-полезните комбинации, но не можем да отречем, че ни е любима, особено лятото на открито :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот Slavena » 09 Фев 2015, 18:16

НИкога не съм вярвала, че храната може да навреди на човека ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Мислите ли, че барбекюто и бирата могат да са в основата на проблемите ни с дебелото черво?

Мнениеот mix_twix » 09 Фев 2015, 18:21

В тази теория не вярвам, може ли пък най-вкусното винаги да бъде опорочавано? Стига вече де!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта