Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот kauda » 31 Мар 2017, 15:30

Между другото, може да се запази авокадото, като се напръска с лимон, или с оцет, след като сте го отрязали. :) така може да се съхрани няколко дни преди да покафенее много и да не става за ядене.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Krum » 28 Апр 2017, 10:48

Авокадото, което е с черна кора е най-вкусното, което съм опитвал, много наситен цвят има отвътре и много вкусно, а то е направо ярко жълто, определено доста атрактивно.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот renetka » 28 Апр 2017, 11:02

Трябва да е по-меко на пипане и да е с тъмна кора. Тогава е готово за ядене
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Локумът » 28 Апр 2017, 11:27

renetka написа:Трябва да е по-меко на пипане и да е с тъмна кора. Тогава е готово за ядене

Зависи от сорта, има авокадо със светла и гладка кора, като това:
avocado.jpg
avocado.jpg (22.07 KiB) Прегледано 328 пъти

друг сорт, който съм виждал (но тоя вид ми се струва по-жилав):
avocado (2).jpg
avocado (2).jpg (26.56 KiB) Прегледано 328 пъти

И тука вече идва това с черната кора, за мен най-вкусното, но рядко се намира по магазините ни:
avocado (1).jpg
avocado (1).jpg (26.2 KiB) Прегледано 328 пъти

Може да има и други вариации, но това са тези, които аз съм виждал и купувал. Най-основното е, че авокадото не трябва да е развалено около дръжката където е била и да е меко на пипане, тогава е готово за ядене. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Paladin » 18 Май 2017, 09:28

Локума, много добре си разделил снимките и описал. Не им знам сортовете,със сигурност са различни. За мен това, което си написал най-отдоллу също ми е любимо, сърцевината му е направо жълта. Вземам и от средния вид, този с неравната кора, отново има добър вкус. Докато този с равната и тънка кора е по-скоро блудкаво.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Lollipop » 18 Май 2017, 11:28

Забелязала съм, че черното авокадо го продавата като "готово за консумация" в едни тарелки, по около 6 лева тарелката.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот dinkog » 23 Май 2017, 12:13

Lollipop написа:Забелязала съм, че черното авокадо го продавата като "готово за консумация" в едни тарелки, по около 6 лева тарелката.

Да, то май е същото, не съм вземал от готовото, винаги си вземам и изчаквам да си узрее, колкото трябва. :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот kalinka-kuku » 15 Мар 2018, 10:22

dinkog написа:
Lollipop написа:Забелязала съм, че черното авокадо го продавата като "готово за консумация" в едни тарелки, по около 6 лева тарелката.

Да, то май е същото, не съм вземал от готовото, винаги си вземам и изчаквам да си узрее, колкото трябва. :roll:

Понякога пускат готови за консумация в Билла на цена около 2,50 бройката на промоция. Иначе са към 7 лева.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Гълъбина_55 » 16 Мар 2018, 17:55

Аз в началото не знаех как трябваше да се яде това авокадо и го консумирах сурово :grin: Викам си: "Какво е това? Как може някой да яде такова нещо? Ужас!" Ама се научих де :D. Та, да се върна по същество и да престана да се излагам. Много рядко мога да си намеря хубаво авокадо. Преди си взимах от различни места и най-вече големите вериги, но няколко пъти попаднах на лоша партида и спрях да купувам от там. Сега ходя в кварталното магазинче и си взимам, когато преценя. Понеже там не ходят много хора, авокадото "намира" време, за да узрее. Но не знам какъв сорт е. Иначе е със светлозелена кора (не като на снимката), но наистина е много вкусно. Затова ти предлагам да търсиш в кварталните магазинчета, там е най-добрата стока. :mrgreen:
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот frezia-o » 16 Мар 2018, 18:02

Авокадото не бива да е много меко, освен ако не искате да прави с него дип или да го добавяте към пюре. Плодът трябва да е с наситен цвят и твърд, когато го купувате. Ако е мек значи е почти неизползваем. А по повод това, че не всеки го харесва, зависи как е приготвено. Самото то е безвкусно, така че зависи към какво го добавяте и какви подправки използвате. Вариантите са много, но има един лесен и бърз, в който пюрирате две твърдо сварени яйца и едно авокадо, добавяте сок от лимон, малко зехтин, чер пипер, копър и лъжица заквасена сметана. Чудесно е върху препечена филийка или да си го хапнете просто така.
frezia-o
 
Мнения: 30
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта