Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот mimeto90 » 10 Фев 2015, 12:31

Снощи вечеряхме в една приятелка, която беше приготвила зелена салата с авокадо, царевичка и сухари, беше адски вкусно, съответно реших и на моята съквартирантка да приготвя такова леко, но пък много вкусно хапване, но като потърсих авокадо в магазините не видях нищо сносно :( :(

Всички бяха ужасно зелени и твърди, но не зная дали това изглежда така само заради кората на авокадото :roll: Като се замисля люспата, която видях на авокадото, което ме гостиха беше далеч по-тъмна и самото авокадо изглеждаше като това узряло и много вкусно
avocado.jpg
avocado.jpg (15.88 KiB) Прегледано 2350 пъти
вече не съм убедена, че мога да различа кое авокадо е готово за хапване и кое трябва да се чака да узрее :(

Всъщност по магазините срещали ли сте авокадо, което е готово за хапване или пък такива трябва да бъдат - зелени и твърди :roll: според вас дали вътре са мекички и узрели?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот MGB » 10 Фев 2015, 12:34

Ммм... замечта ме и на мен това ми е любимата вечеря, но авокадото със сигурност трябва да е сравнително поомекнало и на пипане, а отвън да е не е съвсем зелено, т.е. да е по-тъмно зелено :idea: ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот S_Milenska » 10 Фев 2015, 12:48

И аз знам, че трябва да бъде по-меко, но тъй като не съм голяма почитателка, че от магазина да го слагам на масата, просто си купувам и го оставям при плодовете след 3-4 дена е меко и потъмняло, не знам правилно ли узрява така, но със сигурност става за хапване.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Rali_hr » 10 Фев 2015, 13:41

Оф, така и не се научих да го ям това авокадо, изобщо не ми харесва.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот renetka » 10 Фев 2015, 14:06

Привет!
Миналата седмица три пъти си правих салата с авокадо. Два пъти беше супер, а третото авокадо имаше много странен, гаден и специфичен дъх. От едно и също място са, и трите бяха меки, но със зелена кора (не почернели)...Нямам обяснение, а и нямам голяма практика с авокадо още :lol:
Другото което е, че съм чувала и чела, че за да узрее (омекне) по-бързо, а не ти се чака, е да го сложиш до банани!
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Snejna » 10 Фев 2015, 14:15

renetka написа:Привет!
Миналата седмица три пъти си правих салата с авокадо. Два пъти беше супер, а третото авокадо имаше много странен, гаден и специфичен дъх. От едно и също място са, и трите бяха меки, но със зелена кора (не почернели)...Нямам обяснение, а и нямам голяма практика с авокадо още :lol:
Другото което е, че съм чувала и чела, че за да узрее (омекне) по-бързо, а не ти се чака, е да го сложиш до банани!

А бананите да узреят по-бързо, трябва да ги сложиш до ябълки! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Kremiliya » 10 Фев 2015, 14:58

И аз гледам външния вид, избирам по-тъмни и по-меки плодове. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Mon_ton » 10 Фев 2015, 16:29

И аз не му разбирам особено, но пък си вземам и никога не го ям веднага, след като съм го купила, така че сякаш затова го намирам за ок :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Anka » 10 Фев 2015, 16:58

Когато омекне, само по това различавам дали е годно за ядене ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога разбирате, че авокадото е готово за хапване?

Мнениеот Локумът » 11 Фев 2015, 10:43

:roll: Пипане му е майката, аз също проверявам само по това колко е меко, ако ми харесва на мекота е супер, ако ли не - чакам го да омекне, но стане ли прекалено меко хвърлям.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта