Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот svetlozara » 11 Яну 2016, 16:42

И на мен ми е доста интересно това с многото чиниии на масата, май така определено е най-добре,з наеш си порцията, която трябва да изядеш, докато иначе имаш много за ядене и не се знае къде ще му е края.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Jully » 29 Ное 2016, 17:32

И аз обичам да си знам порцията, но пък по някога не стига да има и големи салати.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот penelopa » 29 Ное 2016, 23:43

Като си препълваш чинията голяма работа, че си я разделяш. То не определя количеството и пак можеш да преядеш. Аз имам лакомо око, когато се отнася за храна и все слагам повече в чинията и накрая се озоря да го изям :mrgreen: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Mon_ton » 08 Фев 2017, 16:42

Казват, че трябва да се храниш в десертна чиния, ако искаш да отслабнеш, например. :mrgreen: Само че аз, когато ям в по-малка чиния знам, че ям в малка чиния, затова предпочитам плитки, в които пак не се събира много, но за сметка на това,като сложиш 2 лъжици ориз и изглежда ехееее
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот exotic » 09 Фев 2017, 09:55

Окото ни погажда номера и защо да не се възползваме от това в наша полза? В малки панички, чинии като сложим храната и визуално се лъжем, че доста сме си сложили. Не разбирам в реномираните ресторанти защо слагат миниатюрна част от някакво ястие в огромна чиния и по средата й стои миникуличка от зеленчуци и някакво месо, полети с няколко капки сос :mrgreen: .
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Локумът » 10 Фев 2017, 13:56

exotic написа:Окото ни погажда номера и защо да не се възползваме от това в наша полза? В малки панички, чинии като сложим храната и визуално се лъжем, че доста сме си сложили. Не разбирам в реномираните ресторанти защо слагат миниатюрна част от някакво ястие в огромна чиния и по средата й стои миникуличка от зеленчуци и някакво месо, полети с няколко капки сос :mrgreen: .

Окото ти се лъжа, ама мозъка ти е достатъчно умен да знае, че си му сложил вечерята в чиния за кукли.... сипваш си още 13 пъти, да докакраш до чиния за нормални хора. :mrgreen:
Вземаш една голяма чиния, сипваш си като пич, наяждаш се, изял си поне около 4 пъти по-малко от десертните чинийки. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2017, 15:39

И аз хич не се лъжа, пробвала съм да си сипя в малка чиния и през цялото време ме гризе отвътре, ако остана гладна, че е било просто в малката чиния и не е истинско ядене. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Guppy » 14 Фев 2017, 13:26

Е, вие повече ще се оставяте да бъдете манипулирани. :) ще се оставяте да ви повлияе чинията и ще успеете да се научите да ядете в малките чинийки.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот donni » 15 Фев 2017, 12:30

При мен е неприложим този метод. Аз винаги сервирам в големи чинии и ги препълвам :smile: . Харесва ми очите ми да са пълни, ако е по-малко имам чувството, че недостига храната.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Опитвали ли сте да поддържате форма с Метода на чинията?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Яну 2018, 12:41

donni написа:При мен е неприложим този метод. Аз винаги сервирам в големи чинии и ги препълвам :smile: . Харесва ми очите ми да са пълни, ако е по-малко имам чувството, че недостига храната.

И на мен ми ес транно как може да ядеш в малка чиния и да се лъжеш. Но метода на чинията е по-различен, там просто разпределяш нещата така, че половината да е салата, четвърт да е протеин и четвърт въглехидрати.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта