Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот Snejna » 10 Фев 2015, 14:10

Прочетох, че отпадат новото предложение на министър Москов е да отпаднат направленията за специалист. :roll: Което разбира се събуди вълна от бурни положителни възклицания, което само по себе си е супер, поне един министър имаме, който си го харесваме. :mrgreen:

img_tools (1).jpg
img_tools (1).jpg (29.83 KiB) Прегледано 1828 пъти

Работата е там обаче, че ние обикновено първо имаме мнение, после разбираме за какво точно става въпрос, предполагам, че този случай с отпадането на направленията за специалист положението е същото. :D Аз се чудя, след като отпаднат направленията и всички вече говорят как няма да ходят при джипито за въпросното направление, а ще ходят директно при специалист. Давам веднага пример, болката в кръста може да е от жлъчката, от бъбреците, от дископатия, от менструални болки, от течение и настинка. Как решаваме при кой специалист да отидем, ако просто ни боли кръста? На собствена глава, защото няма направления, нито консултация с личния лекар отиваме при някой уролог, който ни преглежда и ни казва няма ви нищо :idea: (хоп, касата източена с едни пари за един преглед), :arrow: отиваме при следващия и туко виж, след като минем 5 специалиста, разбираме, че просто сме били на течение. :roll:
Та това не го разбирам, като отпаднат направленията, отпада ли прегледа от личния лекар и как ние избираме от какъв специалсти се нуждаем, нима ние като обикновени хора без грам медицински познания можем сами да определим от къде идва болката ни? :roll: Какво е вашето мнение за отпадането на направлението, смятате ли, че това означава, че няма да ходим и при личен лекар? :?:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот Andrey » 10 Фев 2015, 14:42

И аз си мисля, че както винаги на заглавие и на това, което си представяме си правим изводите.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот Kremiliya » 10 Фев 2015, 14:55

Мисля, че направлението е абсолютна глупост, но по-скоро глупостта е в това, че направленията имат лимит, аз нямам нищо против да мина пред джипито и да се консултирам с него за болежките си и да изберем специалист, пък после ще го мислим.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот M.Tasheva » 11 Фев 2015, 13:06

Kremiliya написа:Мисля, че направлението е абсолютна глупост, но по-скоро глупостта е в това, че направленията имат лимит, аз нямам нищо против да мина пред джипито и да се консултирам с него за болежките си и да изберем специалист, пък после ще го мислим.

Лошото е, че ДжиПитата се опитват да лекуват разните болежки, но при мен все не им се получава и резултата е трагичен и интересно ми е, щом пак ще има лимит на нехартиените направления как и от какво ще се определя той, няма ли е да е същата схема?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот Malina » 11 Фев 2015, 13:33

M.Tasheva написа:Лошото е, че ДжиПитата се опитват да лекуват разните болежки, но при мен все не им се получава и резултата е трагичен и интересно ми е, щом пак ще има лимит на нехартиените направления как и от какво ще се определя той, няма ли е да е същата схема?

Според мен ограниченията ще са още повече дори! Не ми харесва идеята изобщо... но някой пита ли ни?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот zheleva212 » 11 Фев 2015, 15:55

Malina написа:
M.Tasheva написа:Лошото е, че ДжиПитата се опитват да лекуват разните болежки, но при мен все не им се получава и резултата е трагичен и интересно ми е, щом пак ще има лимит на нехартиените направления как и от какво ще се определя той, няма ли е да е същата схема?

Според мен ограниченията ще са още повече дори! Не ми харесва идеята изобщо... но някой пита ли ни?

Смятам, че ще се създаде по-голям проблем ако ни питат нас :D :D не мислиш ли едно с едно мненията няма да си приличат, а и за нас е лесно да си лаем във форумите, но който и да е от нас застанал на пост като този на Москов, нямаше да има 100% подкрепа, понеже е нормално :idea: ;)
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот Krum » 11 Фев 2015, 16:31

Понякога е най-добре на някой такъв пост като на Москов да застане прост човек, да сложат една домакиня, която знае как да си разпределя бюджета и туко виж може да стане чудото!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот Snejna » 11 Фев 2015, 17:43

Със сигурност няма да е по-лесно, а напротив, положението ще става по-сериозно и по-трудно, скоро ходенето на лекар наистина ще е мисия невъзможна. Досега ако трябваше да се пребориш само с джипито, то сега ще трябва да се пребориш с това, което пише в ел. картата ти за индивидуалните ти проблеми какви лекари ти се полагат.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот Rali_hr » 11 Фев 2015, 17:52

Мен много ме притесняват такива промени, докато свикнем и разберем новото положение ще мине много време ;(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Отпадат направленията за специалист - и сега какво?!

Мнениеот S_Milenska » 11 Фев 2015, 17:59

Сложно ми се струва положението на мен, мисля, че достъпа до здравните специалисти и като цяло до здравето на хората ще е страшно ограничен, малко ще е на принципа богатите имат лечение, а за бедните ако остане нещо. Чух, че и услугите ще са спрямо здравните осигуровки, които внасяме... :o
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта