Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот M.Tasheva » 11 Фев 2015, 13:50

Обикновено използвам народни рецепти, но когато се стигне до температура никога не съм използвала някакви методи.

Малко ме е страх, тъй като не знам в кой момент може да се окаже по-сериозно отколкото съм смятала. :oops:
Сега, когато поотраснахме си мисля, че можем да се доверим и на народните рецепти за сваляне на температурата :idea:
child.jpg
child.jpg (10.1 KiB) Прегледано 2140 пъти
Надявам се да ми дадете някакви изпробвани рецепти, с които ще имаме стопроцентов резултат, тъй като добре познатите като мокри чаршафи или кърпи напоени с оцет, не смятам, че са ок :idea: :|

Вие на кои народни рецепти се доверявате, когато стане въпрос за сваляне на температура, а до колкото знам, свалена температурата без лекарства, по-трудно се вдига отново :?: обаче, дали е така? :roll:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот Elica » 11 Фев 2015, 14:06

Не съм чувала, че температурата свалена без лекарства се вдига по-трудно, не мисля, че е така, но знам ли. Иначе аз съм чувала, че малината сваля температурата, важното е да се направи чай, дали от листата, дали от самия плод, може дори от сладко или от компот да се ползват плодовете. Но не съм го пробвала и това. А последно ми каза една мед. сестра, че домашния сапун помага за свалянето на температурата - натърква се главичката точно не темето с домашен сапун и температурата спада. Друго,което знам е, че най-бързо се променя температурата когато се охладят ръцете, а именно самоубийствените вени. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот mimeto90 » 12 Фев 2015, 14:26

Надявам се скоро да нямам проблеми, но за детето ми един ден ще ми е интересно да науча от сега, кое е нещото, с което сте пробвали да си сваляте температурата във всеки сезон, т.е. домашен сапун нямам и не мисля, че някой все още прави, малини независимо плод или листа, пак няма целогодишно... нещо друго да ви е хрумвало? :roll: И аз знаех това за кърпите с оцет, но ти, Ташева, ме разубеди :D
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот Snejna » 12 Фев 2015, 14:46

mimeto90 написа:Надявам се скоро да нямам проблеми, но за детето ми един ден ще ми е интересно да науча от сега, кое е нещото, с което сте пробвали да си сваляте температурата във всеки сезон, т.е. домашен сапун нямам и не мисля, че някой все още прави, малини независимо плод или листа, пак няма целогодишно... нещо друго да ви е хрумвало? :roll: И аз знаех това за кърпите с оцет, но ти, Ташева, ме разубеди :D

Пише, че може да се ползва и сладкото на малините и компот, все неща, които може да ги има и целогодишно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот Kremiliya » 12 Фев 2015, 15:51

Слагам ракия на ръцете и само този метод ползвам :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот веселказасмяна » 12 Фев 2015, 16:15

Аз пък съм чувала, че се слагат на стъпалата резени лук, обвиват се в найлон и се обуват чорапки след половин час се маха това :roll: опитвали ли сте? :roll:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот Anka » 12 Фев 2015, 16:58

веселказасмяна написа:Аз пък съм чувала, че се слагат на стъпалата резени лук, обвиват се в найлон и се обуват чорапки след половин час се маха това :roll: опитвали ли сте? :roll:
винаги съм мислила, че като се сваля температура се сваля през глават аи ръцете, а не чрез краката, много странно.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот Rali_hr » 15 Фев 2015, 10:47

Единствената рецепта, която съм пробвала е оцет с вода на челото и ракия на китките, но не мисля, че е особено ефикасно при сваляне на температурата, може би се сваля, но едва едва.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот Kremiliya » 17 Фев 2015, 17:49

Народните рецепти не мисля, че много помагат, според някои рецепти трябва да се загрее тялото, за да се изпоти, според мен не е нормално, нищо шоково не прилагам, предпочитам лекарствата при висока температура, иначе може да удоволствие да слагаме кърпи с оцет ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Разчитате ли на народните рецепти за сваляне на температура – кои от тях сте ползвали?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Фев 2015, 14:35

Kremiliya написа:Народните рецепти не мисля, че много помагат, според някои рецепти трябва да се загрее тялото, за да се изпоти, според мен не е нормално, нищо шоково не прилагам, предпочитам лекарствата при висока температура, иначе може да удоволствие да слагаме кърпи с оцет ;)

И аз още не съм намерила чудотворно ефикасна рецепта за сваляне на температурата, аи обикновено изчаквам, до 38 градуса не предприемам нищо, след това обаче предпочитам да сваля с лекарство, отколкото да рискувам с незнайни рецепти.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта