Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот julianne » 11 Фев 2015, 17:26

Реших, че вече е крайно време да се погрижа малко за фигурата си, нищо, че съм бременна. Започнах да се чувствам доста тежка и направо безпомощна, имам чувство, че се търкалям :oops: :D

Особено след като прочетох темата за следродилната гимнастика, просто се взимам в ръце и започвам. Проблем ми е обаче, с какво да започна, не зная как бих могла да се почувствам, страх ме е дали няма да ми стане нещо и по-скоро на бебето.
Вярно е, че има и безстрашни жени в осми месец, които правят така,
8_Months.JPG
8_Months.JPG (13.82 KiB) Прегледано 1198 пъти
но те са правили това цял живот. Аз колко време вече не подхващам нищо и работя седнала, та не зная кои биха били подходящите упражнения за мен :roll:
Страхувам се, че и тези могат да ми дойдат в повече :oops: :|
1620.jpg
1620.jpg (58.02 KiB) Прегледано 1198 пъти
Вие каква гимнастика за бременни започнахте да правите и в кой месец от бременността или просто не сте спирали? А дали тези упражнения на втората картинка могат да се правят в различните месеци, т.е. с наедряването на бебеко :roll: Какво ще препоръчате? :?:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот Fancy » 11 Фев 2015, 17:31

Не мисля, че трябва да стоиш още, добре е поне да правиш възможно по-дългички разходки, а относно упражненията, ако нямаш проблеми с бременността до тук, не мисля, че е проблем, е, в началото може и да ти е по-трудно, но не бива да се пренапрягаш, трябва да е плавно и постепенно всичко ;) успех! :)
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот Snejna » 11 Фев 2015, 17:32

Аз не бих пробвала, туко виж се изтърва и падна върху корема си! Разходките ми бяха достатъчни, не съм си мислила за фигурата си, а само за здравето на детето, страхувам се да не му навредя! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот silver933 » 11 Фев 2015, 18:08

А, да бе, само си представям как заварвам жена си в някаква такава поза с големия корем и направо ви казвам с кеф бих ѝ извъртял един шамар. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот Pipilota » 12 Фев 2015, 11:22

И според мен е опасно, не знам аз не съм правила упражнения и при двете си бременности и нито съм напълняла много, нито нищо, но се разхождах всеки ден, явно аз съм от по-бъзливите. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот borkova » 12 Фев 2015, 13:32

Според мен са изключително подходящи тези упражнения, стига да си здрав, де, т.е. ако имаш някакви проблеми не е препоръчително, предполагам знаеш на някои дори не им дават да стават, докато трае бременността. От друга страна хората са разработили йога за бременни неслучайно! ;)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот S_Milenska » 12 Фев 2015, 14:04

Според мен трябва упражненията да се правят под контрола на някой вещ в тази област, йога за бременни в някаква група мисля, че е супер вариант, но самичка в къщи ми се вижда страшничко.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот Andrey » 12 Фев 2015, 15:20

Йогата е много подходяща за бременните, мисля че не биха навредили, но все смятам, че е редно да се почне от началото на бременността, а не в 8 месец с големите корем да вземе тепърва да се огъва някоя..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот Kaya » 15 Фев 2015, 12:36

И аз съм като отаналите, бременността ми беше свързана само с мързел, какви упражнения :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Подходящите упражнения за бременни в различните месеци – какво ще препоръчате?

Мнениеот Lili_pili » 18 Фев 2015, 15:50

Когато забременея задължително ще правя упражнения! Няма да се оставя да стана 200 килограма, хич не ме интересува мнеието на хората, няма какво да му стане на бебето.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron