Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Anka » 09 Сеп 2015, 16:17

Предпочитам патладжани пред тиквички. :mrgreen:
А днес опитах за първи път традиционен хумус и мога да кажа, че им завиждам на вегетарианците какви неща ядат и това си го скривам само за мен ха ха! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Elica » 11 Сеп 2015, 12:36

Докато все още могат ад се намерят летни продукти, ви препоръчам да опитате пълнени чушки с патладжан и доматен сос, невероятна вкусотия! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Andrey » 28 Сеп 2015, 13:40

Не съм вегетарианец, за мое огромно щастие, но много си падам по веган торти, и то как го разбрах, онзи ден жената беше направила една торта беше най-яката, която съм опитвал. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Elica » 13 Окт 2015, 13:27

Има много голямо разнообразие, толкова много салати и прочие. Хубавото на вегетарианците е че могат да ядат всичко, дори и синера, които са адски вкусни и предават страхотен вкус. :) иначе веганите са ограничени доста от това.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Slavena » 13 Окт 2015, 14:49

Elica написа:Има много голямо разнообразие, толкова много салати и прочие. Хубавото на вегетарианците е че могат да ядат всичко, дори и синера, които са адски вкусни и предават страхотен вкус. :) иначе веганите са ограничени доста от това.

КОгато няма малко месце не ми го хвали, това не е ядене ,а измислица ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот BeenieGal » 13 Окт 2015, 15:59

Slavena написа:
Elica написа:Има много голямо разнообразие, толкова много салати и прочие. Хубавото на вегетарианците е че могат да ядат всичко, дори и синера, които са адски вкусни и предават страхотен вкус. :) иначе веганите са ограничени доста от това.

КОгато няма малко месце не ми го хвали, това не е ядене ,а измислица ;)

Абе, Славенче, ти нали беше набожна, как оцеляваш по време на постите, не приритваш ли? :lol:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот dinkog » 22 Мар 2016, 14:02

Едно от любимите ми неща за ядене е Вегетарианска лазаня. :) Прави се много лесно:
Правим пакет кори за лазаня, според описанието на кутията. През това време си правим сосовете. Единия е доматен- за него ни трябва голяма глава лук, 2-3 скилитки чесън, около 400 грама гъби, и 2 зелени чушки. Всичко се нарязва на дребно, с изключение на гъбите - те си стават на филийки. :) запържва се всичко и когато е готово, слагаме доматен сос и босилек, оставяме да се сготви докато стане на сос със добра консистенция. :) подправяме си със сол и пипер още в началото. :)
Правим си и друг сос от сирена - може крема сирене, моцарела, обикновено сирене, кашкавалът е задължителен., слагаме и 2 яйца. ;) гледаме сирената да са около 500 грама. И разбъркваме. :)
Редим лазанята, като почваме и слагаме на дъното на тавата малко от доматения сос, кори -от двата соса, малко пармезан, кори сос и т.н. завършваме с доматения сос и поръсваме обилно с пармезан и кашкавал. Пече се докато стане златист кашкавала и нападаме. :) Аз лично застъпвам малко корите от лазяната, не ги слагам една до друга, те пак стават много сочни, но и става по-хранително и по-бързо. :wink: Предполагам, че могат да се заменят зеленчуците по избор и вкус. :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот black » 23 Мар 2016, 13:58

dinkog написа:Едно от любимите ми неща за ядене е Вегетарианска лазаня. :) Прави се много лесно:
Правим пакет кори за лазаня, според описанието на кутията. През това време си правим сосовете. Единия е доматен- за него ни трябва голяма глава лук, 2-3 скилитки чесън, около 400 грама гъби, и 2 зелени чушки. Всичко се нарязва на дребно, с изключение на гъбите - те си стават на филийки. :) запържва се всичко и когато е готово, слагаме доматен сос и босилек, оставяме да се сготви докато стане на сос със добра консистенция. :) подправяме си със сол и пипер още в началото. :)
Правим си и друг сос от сирена - може крема сирене, моцарела, обикновено сирене, кашкавалът е задължителен., слагаме и 2 яйца. ;) гледаме сирената да са около 500 грама. И разбъркваме. :)
Редим лазанята, като почваме и слагаме на дъното на тавата малко от доматения сос, кори -от двата соса, малко пармезан, кори сос и т.н. завършваме с доматения сос и поръсваме обилно с пармезан и кашкавал. Пече се докато стане златист кашкавала и нападаме. :) Аз лично застъпвам малко корите от лазяната, не ги слагам една до друга, те пак стават много сочни, но и става по-хранително и по-бързо. :wink: Предполагам, че могат да се заменят зеленчуците по избор и вкус. :)


Ще я пробваме вкъщи задължително, ще дам рецептата на жената, но ще добавя и други зеленчуци, за да не усещам отсъствието на месото :razz:
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Kaya » 07 Апр 2016, 14:49

И на мен ми хареса рецептата и то много, но наистина бих добавила може би повече гъби, за да има нещо повече от сосове и кори, макар че и така ще е доста тежичко. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот roksana » 08 Апр 2016, 13:19

Понеже много обичам яйца и картофи, реших да ги смеся при направата на омлет :grin: . Предварително задушавам в малко мазнина лука и нарязания на много тънко картоф, после добавям и чушка. Като омекнат, изсипвам разбитите с подправки яйца и изчаквам да стане готово, с шпатула обръщам да се позапече и от другта страна.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron