Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Elica » 17 Фев 2015, 16:41

Постоянно чуваме за антибактериални сапуни, кърпички, гелове и какво ли още не! Разбира се с появата на първия широко рекламиран антибактериален сапун у дома обикновените сапуни останаха в миналото и вече всички позлвахме особено специалния антибактериален.

270321-soap.jpg
270321-soap.jpg (14.16 KiB) Прегледано 3847 пъти

С времето обаче почнах да купувам различни сапуни без да се интересувам дали са антибактериални или не, докато не разбрах от приятеля ми, че от години използва само и единствено антибактериални сапуни! :o Много се учудих, защото отдавна смятам, че е мит ползването им и че са нещо по-особено от обикновения сапун. :roll:
Може би аз съм в грешка, затова ми стана интересно какво е вашето мнение, вярвате ли в антибактериалните сапуни, мислите ли, че повече почистват от обикновения или смятате, че това е мит и всичко е само един рекламен трик? :roll:
Опитвам се да убедя приятеля ми, че всъщност няма никаква разлика между сапуните, но имам чувството, че вече приема другите сапуни за врени, а антибактериалните за чудотворни! :? Надявам се да чуя и вашето мнение, защото аз не мога да се убедя, че има разлика между антибактериален и обикновен сапун, всичко е мит! :geek:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Mon_ton » 17 Фев 2015, 16:57

Не вярвам, че има разлика, дори съм чувала, че антибактериалните сапуни дори са вредни, в сравнение с обикновените сапуни. Аз като цяло не вярвам много в нищо актибактериално и чудотворно. Единствената идея на антибактериалност е да минеш някое местенце със спирт, но това за къпане на става. хаха :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Krum » 17 Фев 2015, 17:36

Глупости са тези антибактериални сапуни, аз също когато се появи предпоалгам за кой сапун става въпрос станах почитател, досега никой не е говорил за сапун който убива микробите и ааа, всички се заблудихме. Докарах си страшна алергия, сега използвам колкото се може по-прост сапун!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Rali_hr » 17 Фев 2015, 18:19

Алабала са антибактериалните сапуни, изобщо не се занимавйате с тях, моят мъж също получи алергия, не ги ползвайте изобщо!!!!!!!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Pipilota » 18 Фев 2015, 10:50

И за мен е мит това с антибактериалните сапуни, не мисля, че имат нещо магично в състава си :mrgreen: Все мият еднакво, мисля само, че в антибактериалните сапуни има твърде много излишни неща. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Lollipop » 18 Фев 2015, 11:18

У дома антибактериални сапуни не купувам изобщо, никога не съм вярвала, че имат особени действия, дори антибактериални кремове и лосиони не използваме, а се сещате как масово майките ходят с тубички след децата. мисля, че водата и обикновения сапун вършат същата работа.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Fancy » 29 Май 2015, 16:02

Lollipop написа:У дома антибактериални сапуни не купувам изобщо, никога не съм вярвала, че имат особени действия, дори антибактериални кремове и лосиони не използваме, а се сещате как масово майките ходят с тубички след децата. мисля, че водата и обикновения сапун вършат същата работа.

Когато става въпрос за разходка или нещо такова е добър вариант гелчето, иначе къде ще търсиш вода, да носиш сапун, това е по-добър вариант! Купувала съм и съм си оставала доволна, но за децата не съм ползвала досега!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот fawla » 29 Май 2015, 16:59

И аз не ги харесвам геловете, все ми остава чувството, че съм мръсна, не знам как им става чисто .. :) влажни кърпички с алкохол са добър вариант.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Pipilota » 30 Май 2015, 11:37

В крайна сметка не е необходимо да се прекалява с всички тези... истории за антибактериални блабла. Имената в наши дни твърде много лъжат, вярно, че е пълно с боклуци покрай нас, но това не означава, че трябва да се филмираме и да търсим само начини да си бършем ръцете и да слагаме хартия под дупето на детето на пързалката.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Lollipop » 30 Май 2015, 11:52

Fancy написа:
Lollipop написа:У дома антибактериални сапуни не купувам изобщо, никога не съм вярвала, че имат особени действия, дори антибактериални кремове и лосиони не използваме, а се сещате как масово майките ходят с тубички след децата. мисля, че водата и обикновения сапун вършат същата работа.

Когато става въпрос за разходка или нещо такова е добър вариант гелчето, иначе къде ще търсиш вода, да носиш сапун, това е по-добър вариант! Купувала съм и съм си оставала доволна, но за децата не съм ползвала досега!

Не мисля, че нещо, в което няма изобщо никаква вода е незнайна синтетика е добър вариант, просто размазва мръсотията по ръцете, по-добре с мокра кърпа, поне виждаш къде отива мръсотията
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron