Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот draga.mihova » 18 Фев 2015, 12:52

Все по-често се срещам с млади хора, които работят на смени и спят между другото, затова зададох и този въпрос по този начин - колко часа сън ви се събират на денонощие :idea:

Някак в последно време с всичко случващо се около мен все ми е трудно да се наспивам и не зная каква е нормата за съня на 40+, ама все ми е недостатъчно, даже котката докато ме чака и тя подремва върху мене :D
cat-girl-sleep.jpg
cat-girl-sleep.jpg (30.95 KiB) Прегледано 935 пъти
Много ми е гузно, от друга страна, понеже имам и внуче, което винаги става рано с мен, за около 3-годишна възраст колко часа сън на денонощие е редно да се събират :?: нашия калпазанин спи малко, не съм ги смятала, но все недостатъчно ми изгелжда :idea:

Какво е положението при вас, колко са достатъчния брой часове, които ви се събират за денонощие :roll:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот sofi_black » 18 Фев 2015, 12:54

Ами на мен все вечер ми идва музата и ми се събират около 6 часа всичко на всичко, много ме събаря това понякога, но мисля, че се справям успешно... с повече кафенца, особено следобед :D
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот PasDeDeux » 18 Фев 2015, 12:56

При мен всеки ден е различни, всичко зависи от детето, но често заспивам докато го приспивам, добре че е то, та да ме събужда :idea: :D
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот niya_mazova » 18 Фев 2015, 12:57

Не знам по колко спя, но понякога толкова ме изморява всичко, че идвайки си от работа си хвърлям един душ и лягам, не вечерям, не говоря с никого, просто лягам :D :D
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот Snejna » 18 Фев 2015, 13:20

Аз обичам да си поспивам и спя на денонощие обикновено поне по 8-9 часа минимум и се чувствам супер, дори много често спя и по 10 часа хаха :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот Andrey » 18 Фев 2015, 13:38

Аз спя по много малко- не повече от 5-6 часа на денонощие и се чувствам добре, мисля, че съм си намерил оптималното време, аз все смятам, че всеки човек спи различно време, за да се чувства добре и най-вече навика де ;) Приятелката ми обича да спи по много, а за мен е непосилно, много рядко спя повече от тези часове.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот Kremiliya » 18 Фев 2015, 14:09

Мисля, че масово не се наспиваме и това не се дължи на часовете сън, а от некачествения ни живот. :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот Локумът » 18 Фев 2015, 15:41

Изобщо не мисля, че спя достатъчно, всяка вечер ми се събират не повече от 5 часа сън, смятам, че човек на моите години трябва главно да си почива и да си спи :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот Lili_pili » 18 Фев 2015, 15:57

Аз спя по много, поне по 10 часа на денонощие, все пак ако искам да имам красива кожа трябва да спя повече ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Колко часа сън ви се събират на денонощие и колко мислите, че са достатъчно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Фев 2015, 16:29

Спя по 7 часа, всяка вечер си лягам в 23 часа и ставам в 6ч. Но мисля, ч ене ми стигат, защото бързо ми се приспива и се изморявам :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта