Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот Коцева » 18 Фев 2015, 14:13

Момиченцето ми вече е на 15 години и все още няма цикъл. Това е основното, което ме тревожи и не зная до каква степен трябва да се притеснявам :? Ходихме на гинеколог, гледаха я на видеозон и казаха, че няма гинекологичен проблем.

Заедно с това пуснахме пълна кръвна картина и TSH, като кръвната картина е наред, само TSH излезе завишен с една единица! Не зная дали това може да показва някакъв особен проблем с щитовидната жлеза и заради това детето все още да няма цикъл :roll:
endocrinolog.jpg
endocrinolog.jpg (31.66 KiB) Прегледано 24400 пъти
Според вас какви други симпроми трябва да има човек, за да посети с основание ендокринолог :roll: Дали ако има проблем с щитовидната би се отразил само с едно единствено изследване на TSH и дали може да има един - единствен симптом - на 15 години все още да няма цикъл? :?:

Надявам се да ми дадете повече информация за симптомите, които трябва да ни покажат проблем с щитовидната жлеза и кога те са тревожни, кога е редно да посетим ендокринолог? :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот BeenieGal » 18 Фев 2015, 14:17

Според мен не чакайте, 15 не са много, но са достатъчно, за да има цикъл вече детето. По-добре навреме го прегледай да ти е мирна главата!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот Kremiliya » 18 Фев 2015, 14:20

Е как всички изследвания трбва да минете, това на 15 години си е доста, не е шега работа, както се казва на тези години другите раждат, хаха :))) Така че имайте едно на ум и минете през лекарите, а може и да няма нищо притеснително, но е хубаво да си вържете гащите както се казва!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот Mamacita » 18 Фев 2015, 14:22

Не психирайте детето и майката така, рано е, всичко ще се нареди!
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот nadqta » 18 Фев 2015, 14:24

Абе за къде бързате, на мен ми дойде на 17 години, всичко ми е наред от тогава до сега и ден не ми е пропускал или подранявал цикъла :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот Krum » 18 Фев 2015, 14:41

nadqta написа:Абе за къде бързате, на мен ми дойде на 17 години, всичко ми е наред от тогава до сега и ден не ми е пропускал или подранявал цикъла :idea:

Как бе, аз всички жени които съм чувал, казват, че им идвало за първи път на 12-13 така че на 17 години е доста късно. Дори като се има предвид историята ни и кога са се женили хората и раждали, 17 години е късно и по историческа и родова погледна история :)))
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот FramarLekari » 19 Фев 2015, 11:41

Здравейте, Коцева!

Ако желаете, може да се консултирате с нашия ендокринолог във форума д-р Стела Йорданова: http://forum.framar.bg/forum-f144.html

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот Lollipop » 19 Фев 2015, 13:10

При всяко съмнение е добре да се посети ендрокринолог, пък профикатично не знам кога е редно да го правим. Може би ако ядем като комари, а качваме килограми като хищници. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот mix_twix » 24 Фев 2015, 16:36

Ниското кръвно е един от симптомите, забавен пулс, косопад ей такива неща, а и не е лошо от време на време човек да проверява щитовидната си жлеза.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кои симптоми могат да ни покажат проблем с щитовидната жлеза, кога трябва да посетим ендокринолог?

Мнениеот Rali_hr » 24 Яну 2016, 11:33

Селд като имате каквито и да е съмнения, може да поговорите с ендокринолог, а не да се чудите.
Симптомите са много и различни, но може и да се дължат на лошата храна, която яде дъщеря ви. Но ан 15 години да ѝ липсва цикъл определено си е доста сериозно забавяне и задължително трябва да се проверят и хормоните по-подробно, а не само tsh.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта