Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот gomez123 » 18 Фев 2015, 15:58

Вече има толкова много и различни форми за мъфини и скоро се чудех от кои е по-добре да взема - тефлонови или силиконови. До колкото разбрах и двете отделят вредени вещества в храната, но за целта използвам хартийки :idea:

Така де, вчера прегледах една много интересна идея в интернет, да си направиш незалепваща форма за мъфини от черупки от яйце :idea: Когато бях вкъщи използвах форма, след което правих украса на мъфините
111.jpg
111.jpg (52.61 KiB) Прегледано 991 пъти
и единствения недостатък на тези приготвени с черупка от яйце е, че няма да мога да им сложа глазура или пък нещо друго :|

Т.е. като начало искам от вас съвет- ще могат ли въобще да се реализират тези мъфини като заместя незалепващата форма с черупка от яйце? :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот веселказасмяна » 18 Фев 2015, 16:00

Доста добра ми се вижда тази идея, стига и изпълнението й да е ок, въпреки че малко се съмнявам :| :roll:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот MerryPop » 18 Фев 2015, 16:01

Не бих се доверила на яйчените черупки, все ми се струва, че ще се пръснат във фурната :|
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот mix_twix » 18 Фев 2015, 16:02

Що да не можеш да им направиш глазура, аз съм ял такива, но да си призная малко е грозничко и странно да белиш яйце и да излиза кекс от вътре, не знам не ме кефи, не бих го правил у нас, да изхабя 30 яйца за 30 кексчета напълно безсмислено, след като има супе рголямо разнообразие от форми за мъфини и ще излезнат по-евтино за дълго ползване. :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот borkova » 18 Фев 2015, 16:05

Като цяло не ми допада идеята, мисля че ще предпочета тези хартийки, които се продават навсякъде, а може да украсиш като ги потопиш върховете им в глазурата и после ги обърнеш да си изстине така :idea: или пък винаги може да забучиш ядки отгоре ;)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Фев 2015, 16:27

Не бих пробвала, но глазурата не е проблем, може да се натопи върхът на яйцето-мъфин в шоколад да речем и да се остави да изсъхне, ефектно биха се получили на клечка кексчетата от яйце! :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот Snejna » 05 Мар 2015, 14:56

Не бих пробвала, малко гадно ми звучи, макар че може би за Великден ще е ефектно, ако се и боядисат подходящо кексчетата..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот Kaya » 09 Мар 2015, 13:25

Не знам защо ми изглежда много неприятно и гнусно, макар че няма причина, все пак е просто яйце ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот Yarost » 09 Мар 2015, 17:43

Според мен не е много добра, идея. Първо не са много чисти и второ не знам дали ще издържат.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Опитвали ли сте да заместите незалепващата форма за мъфини с черупка от яйце?

Мнениеот Локумът » 10 Мар 2015, 11:59

Yarost написа:Според мен не е много добра, идея. Първо не са много чисти и второ не знам дали ще издържат.

Че кое им е мръсното вътре? Ти като чукаш яйцето и си го готвиш, нали вътре е било въпросното, а и термична обработка ще мине. А ако си измиеш яйцето отвън преди това, не виждам да има проблем някакъв, освен големия зор. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта