Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот Kaya » 19 Фев 2015, 13:35

Скоро четох една статия, в която се твърдеше от един господин, че няма как да се предозираме с витамини. :roll: Да си призная, замислих се, витамините все пак са това:

167.jpg
167.jpg (43.1 KiB) Прегледано 719 пъти

А именно - плодове и зеленчуци, затворени в капсули, нали? Може би наситина е поредният мит предозирането си казах, защото е все едно да се ограничаваш колко мандарини ще изядеш, защото може би ще поемеш прекалено голяма доза витамини. :roll: Е, май това никой не го прави - всички хапваме, без да мислим какви витамини поема организма ни. :!:
И все пак, ако приемаме витамините не под формата на храна, а като добавки, особено зимата всички прибягваме до витамините от аптеките, от мислите ли, че може да се предозираме и наистина да си навредим, или това е поредния мит? :roll: Вече съм доста раздвоена, защото у дома хапваме доста плодове и зеленчуци и отделно си взех витамини тази година, дори давам по 1 хапче дневно на детето. Притеснявам се, да не би да си навредим в желанието да си помогнем! И искрено да си призная, се надявам, че предозирането с витамини е просто мит, :!: но ще се радвам и на вашето мнение! :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот penny » 19 Фев 2015, 13:51

Хипервитаминозата съвсем не е мит, естествено, че не може да предозираш, ядейки плодове, освен ако не погинеш от преяждане, става въпрос само за добавки :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот Kaya » 19 Фев 2015, 14:33

:) Явно наистина трябва да се внимава, прави ми обаче впечатление, че по витамините никъде не пише период и начин на приемане, по-различно от едно на ден.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот Fancy » 19 Фев 2015, 14:50

Kaya написа::) Явно наистина трябва да се внимава, прави ми обаче впечатление, че по витамините никъде не пише период и начин на приемане, по-различно от едно на ден.

Смятам, че малко витамини могат да причинят свръх витаминоза, т.е. ако днес изпиеш 20 таблетки от определен витамин, който знаеш, че няма да се отдели, а ще се натрупа, може и да предозираш, не зная това са лични разсъждения :roll:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот S_Milenska » 19 Фев 2015, 15:20

Fancy написа:
Kaya написа::) Явно наистина трябва да се внимава, прави ми обаче впечатление, че по витамините никъде не пише период и начин на приемане, по-различно от едно на ден.

Смятам, че малко витамини могат да причинят свръх витаминоза, т.е. ако днес изпиеш 20 таблетки от определен витамин, който знаеш, че няма да се отдели, а ще се натрупа, може и да предозираш, не зная това са лични разсъждения :roll:

Витамин С примерно казват, че се отделя с урината, това значи ли, че можеш да го пиеш с блистерите, само за кеф? Единсвено може би за витамините тип А мога да разбера, все пак може да станем оранжеви от тях :Р
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот Rali_hr » 19 Фев 2015, 16:16

Изобщо не е мит, че може да се предозираме с витамини, когато раждах дъщеря ми преди вече близо 10 години, в болницата имаше едно бебенце прието, защото майка му прекалила със сока от морков, детето беше буквално като портокал, някой ако го погледнеше първосигнално решаваше, че е с жълтеница!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот Snejna » 19 Фев 2015, 16:59

НИкога не съм се замисляла, пием и ние през зимата витамини без да му мислим особено - всеки ден по 1! Но явно наистина трябва да се внимава с дозите, за да не си докараме някоя беля. Но си права, аз си пия витамините по схема, т..е 10 дена пием, 10 не, може би наистина почивкат ае много важна!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот Krum » 19 Фев 2015, 18:22

Изобщо не е шега приемането на много витамини, мой приятел се беше довел до болницата от пиенето на големи количества от разни такива добавки, тъй че бъдете внимателни и то много, ако не искате да си навлечете проблеми!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Фев 2015, 18:43

Krum написа:Изобщо не е шега приемането на много витамини, мой приятел се беше довел до болницата от пиенето на големи количества от разни такива добавки, тъй че бъдете внимателни и то много, ако не искате да си навлечете проблеми!

E Това вече е много гадно, не съм си мислила, че толкова може да постарада някой от витамините, наистина доста гадно :( Дано вече да е добре! Явно дори и с витамините, които си мислим, че са супер полезни и колкото повече, толкова по-добре, явно не е така :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Поредният мит ли е предозирането с витамини?

Мнениеот Malina » 20 Фев 2015, 16:19

Напълно е възможно, затова е най-добре да си приемаме витамините под формата на храна, така няма опасност, че може да прекалим :)))
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта