Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот julianne » 19 Фев 2015, 14:30

Здравословния живот по време на бременността е нещо особено важно или поне аз така си мисля и много се радвам, че го осъзнах навреме :idea:

Качила съм килограми, които смятам, че бързо бих могла да сваля след две седмици безсънни нощи, например :lol: :lol: Опитвам се да бъда обградена от плодове, за да мога винаги, когато ми се хапва нещо, просто да посегна към купата и да не си мисля, че ми се яде шоколад или нещо друго гадно и вредно :evil:
mom.jpg
mom.jpg (17.2 KiB) Прегледано 2538 пъти

Вярно е, че съм се отплесвала, но не е било постоянно, но какво ще рече здравословен живот по време на бременност, :?: когато ми се дояде нещо пържено си го позволявам т.е. не карам с дни на плодове :idea: И се замислям дали и това не е вредно, кое може да се окаже по-вредното според вас, да ядеш само салати и плодове или понякога да си позволяваш и някои глезотийки, които не са полезни нито за теб, нито за бебето, но ти се ядат адски много :idea:

Вие как се хранихте по време на бременността и какво означава да се храниш здравословно през този период, забранявахте ли си някои храни, които знаете, че са вредни или от нищо не сте се лишавали :?: :?:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот moni.sparrow » 19 Фев 2015, 14:34

Добре де, така и така обичаш плодове и салати, защо не заложиш на тях и парче печено, а не пържено месо или нещо такова, не е добре да се ограничаваш от нищо, което е полезно, щом ти се ядат плодове и зеленчуци прави го, но добави ядки и семена, например, смятам, че това може да е само период ;)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Fancy » 19 Фев 2015, 14:40

Не вярвам само това да ти се е хапвало от началото до края на бременността, така че можеш да се ограничиш откъм пърженото и джънк фууда, понеже зная, че децата се раждат хиперактивни или просто буйни, изнервени и т.н. :|
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот silver933 » 19 Фев 2015, 14:51

Надали е от голямо значение какво ядеш, освен за развитието на плода и твоя душевен мир, пък и какво лошо има като ти се ядат пържени картофи! Какво ще стане с поверията на бабите,каквото й се яде на бременната да й се дава, иначе ще пометне? :mrgreen: Мислете и за историята ни малко и за традициите, хаха! :) Иначе мога да ви кажа, че жена ми като беше бременна ядеше само препечени филии, какво да се прави, друго не искаше ;) Някои отдават периода на яка свинщина, така че кой както реши. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот S_Milenska » 19 Фев 2015, 15:32

Аз съм си хапвала нормално и все пак качих 20 килограма, не съм яла повече от друг път, не съм злоупотребявала, имах приятелка, която ядеше по 3 закуски! И Все пак си наддадах доста, така че не мисля, че е само от храненето, а и от това кой носи бебето, някои сме по-податливи на качване на килограми, други - не. :) И все пак е за предпочитане да ядем по-качествена храна и повече плодове.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Rali_hr » 19 Фев 2015, 16:13

Наиситна много жени използват бременността да ядат като за двама. Спомням си, че когато забременях моята лекарка ми каза да хапвам само за човек и половина! :)) Не съм качвала много килограми, обаче забелязали ли сте, че слабите жени качват повече килограми от по-пухкавките? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Andrey » 19 Фев 2015, 17:20

Когато имам жена и забременее, ще контролирам много това с какво се храни, не искам бъдещото ми дете да яде боклуци, никакво пържено, чипсове, вафли, шоколади. Само плодове, зеленчуци и чисто месо, а бабините деветини изобщо не ме вълнуват! :ugeek:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Фев 2015, 18:51

О, аз си хапвах много добре, никога не съм обичава баници и вафли да ям, само домашни храни си хапвах, дететео си растеше прекрасно, а аз качих 15 килограма! Но имах и аз доста приятелки, които си хапваха доста вафлички :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Mon_ton » 19 Фев 2015, 19:11

Винаги съм си мислила, че ще съм много стриктна по време на бременността, но знам ли, може би точно тогава да ми се ядат много баници и кюфтета хаха :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Anka » 19 Фев 2015, 19:13

Не мисля, че са много жените, които внимават по време на бремеността повечето си ядат същото. А някои са чак дразнещо капризни, като по филмите, ядат ми се череши, голямо чудо!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron