Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот MGB » 23 Фев 2015, 15:41

Видях, че са пуснали анкета по този въпрос, а не можах да открия тема във форума, където да го обсъдим, та - отказват ли ви лекарства в аптеките, ако нямате рецепта за него или при много молби в крайна сметка склоняват? :roll:
Моя опит не е много голям, така че няма какво да споделя почти, единствения път, в който се е налагало да се моля е веднъж. когато един приятел ми се обади и ми каза, човек, умирам, моля те да ми донесеш един Аулин!

И понеже няма от къде да имам вкъщи, отидох до някаква денонощна аптека, те ми отказаха от първи раз, но обясних за какво иде реч и като ставаше въпрос за само един, тя ми даде, дори ми предложи да взема два, за да може да изкара и докато отиде на лекар :idea:
-04.jpg
-04.jpg (41.8 KiB) Прегледано 617 пъти

Още съм й много благодарна на тази жена, понеже го спаси от големи болки, но дали е редно, все пак не е просто така тази забрана :roll: Дали може само в определени случай да се изменят така нещата, че да не важи това правило за лекарствата с рецепта :roll:

На вас отказвали ли са ви лекарства в аптеките, за които нямате рецепта? :?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот Lilly_milly » 23 Фев 2015, 15:48

На мен са ми отказвали противозачатъчни, които си ги пиех постоянно и ми беше доста странно, тъй като все пак разчитах на тях и в крайна сметка си взех рецепта, която я мъкнех 8 месеца, докато най-накрая се отказах да ги пия, но никой не ми правеше забележка, че е толкова стара :roll:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот Мади Ранчева » 23 Фев 2015, 15:52

Рядко стъпвам в аптека, но обикновено знам какво правя там и си отивам с рецептата, но правилно е според мен да се отказват лекарства!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот Rali_hr » 23 Фев 2015, 16:01

О, да много често ми се е случвало, а главно ме е яд, когато го правят от заяждане. Случвало ми се е да отида с кутийка от хапче за баща ми от село - човекът си бил загубил рецептата, селския дотор кой го знае кога ще се появи и в аптеката ми отказват лекарството! Отивам в друга, там извадих късмет. Случвало ми се е и същото с инхалатор за асматици, яд ме е като искар рецепти за такива неща, които са за хронични болести, като високо кръвно, астма, никой не би злоупотребил с тях по какъвто и да е начин. Антибиотици и неща за лечение на болести - разбирам, там трябва рецепта и преглед, но човек с астма и на 200 прегледа да отиде все ще си остане с астма!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот Snejna » 23 Фев 2015, 16:32

И на мен са ми отказвали - ранитидин, бил с рецпета, което не е вярно, но както и да е. Наистина е хубаво обаче понякога да правят компромис, особено пък всяка аптека си има редовни клиенти и наистина може да се ... заобиколят малко правилата. :)) Много често се случва да не можем да намерим лекар, какво правим тогава???
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот Andrey » 23 Фев 2015, 17:00

Lilly_milly написа:На мен са ми отказвали противозачатъчни, които си ги пиех постоянно и ми беше доста странно, тъй като все пак разчитах на тях и в крайна сметка си взех рецепта, която я мъкнех 8 месеца, докато най-накрая се отказах да ги пия, но никой не ми правеше забележка, че е толкова стара :roll:

Има рецепти за многократно ползване. Аз имам с изписан Аулин от 2008-ма година и си я ползвам и до днес, а листчето вече прилича на някаква историческа хартийка. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот Kremiliya » 23 Фев 2015, 17:16

Сега напоследък пак почнаха да отказват, по едно време се бяха отпуснали доста нещата и всеки можеше пак да купи каквото поиска, напоследък гледам са се затегнали пак, явно има някакви проверки. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот Krum » 23 Фев 2015, 17:45

Да, ние свикнахме след правилата за забраната, после да се окаже, че може ида се заобиколи, а напоследък пак затегнаха положението. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот Andrey » 24 Фев 2015, 14:13

Krum написа:Да, ние свикнахме след правилата за забраната, после да се окаже, че може ида се заобиколи, а напоследък пак затегнаха положението. :roll:

Нали знаеш, при нас забраните винаги падат и ние пак се учим по стария начин и после като пак решат да бъдат стриктни се чудим какво ни се правят на интересни..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Отказват ли ви лекарства в аптеките, ако сте без рецепта за него?

Мнениеот mix_twix » 24 Фев 2015, 16:31

Разбира се, че повечето са ни връщали от аптеките, ако нямаме рецепта, затова е хубаво да си подсигурим такива! :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта