Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2016, 13:26

ОПределено, ако са трайни е добре да се купуват по-рядко и да си ги има. Но свежите неща възможно най-често. А за съхранението наистина хладилника върши чудеса. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Mon_ton » 08 Яну 2016, 15:18

Определено съхранението не е само на суровата храна, ами дори и на сготвената, къде и как да се поставят нещата. За яйцата знам, че е голяма грешка да се слагат на вратата, а всички там ги държим, най-добре е да са на най-долния рафт на хладилника.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот mix_twix » 08 Яну 2016, 17:34

Mon_ton написа:Определено съхранението не е само на суровата храна, ами дори и на сготвената, къде и как да се поставят нещата. За яйцата знам, че е голяма грешка да се слагат на вратата, а всички там ги държим, най-добре е да са на най-долния рафт на хладилника.

така е, с тенджерата прибирам всичко аз ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Локумът » 08 Яну 2016, 18:02

Искате ли да ви издам една тайна, ако домат ви е сцепен, слагате мноого сол на мястото, за да не се размеква целия и да не се разваля. ;) После съхранявайте в хладилника и бързо изяжте с много лук и една малка.. чашка. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Pipilota » 10 Яну 2016, 08:31

Локумът написа:Искате ли да ви издам една тайна, ако домат ви е сцепен, слагате мноого сол на мястото, за да не се размеква целия и да не се разваля. ;) После съхранявайте в хладилника и бързо изяжте с много лук и една малка.. чашка. :mrgreen:

С чашата е задължително, нали така локуме. хаха ;0))
Иначе на мен сега ми се развали хладилника и умело съхранявам всичко на северната тераса. :twisted:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот fawla » 11 Яну 2016, 15:13

Pipilota написа:
Локумът написа:Искате ли да ви издам една тайна, ако домат ви е сцепен, слагате мноого сол на мястото, за да не се размеква целия и да не се разваля. ;) После съхранявайте в хладилника и бързо изяжте с много лук и една малка.. чашка. :mrgreen:

С чашата е задължително, нали така локуме. хаха ;0))
Иначе на мен сега ми се развали хладилника и умело съхранявам всичко на северната тераса. :twisted:

Гадно, надявам се скоро да го оправите. ;) Иначе що се отнася до съхранението, то според мен най-правилно е повечето неща дас е замразяват, отколкото да се държат да се развалят.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот iwoni » 03 Фев 2016, 10:35

Картофите и различните видове лук, консервирани продукти и храни не слагам само в хладилника. Лятото по изключение слагам плодовете, че и хляба, защото много бързо се развалят.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Krum » 03 Фев 2016, 10:55

iwoni написа:Картофите и различните видове лук, консервирани продукти и храни не слагам само в хладилника. Лятото по изключение слагам плодовете, че и хляба, защото много бързо се развалят.

Да, лятото всичко трябва да е в хладилника, иначе се развалят адски бързо, а там са си бая устойчиви.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот miron » 03 Фев 2016, 12:48

Нали за това са ги измислили хладилниците, ся ако прибереш там консерва е малко налудничаво, маакр че имам такива познати. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот analizatorka » 05 Фев 2016, 10:12

Когато през лятото оставам повече време на село, неща като различни видове плодове, зеленчуци и най-различни други работи спокойно си ги съхранявам в мазата :smile: Само манджите си ги държа в хладилника.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron