Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот веселказасмяна » 24 Фев 2015, 12:21

Много обичам чай! :!: Просто нямаше как да не започна с това изречение, наскоро отвориха и магазин само за чай в града ни, сега ги изпробвам един по един и не мога да спра да пия чайове! :lol:

Но явно някои се приготвят по различни начини от на нас познатите ни, тъй като си мисля, че могат да станат и по-вкусни с мляко или други добавки! :idea: Например, сега се сещам, че в едно кафене се предлагаше чай с масло, някакъв по-специален вид чай, а рецептата идва от Изтока! :roll: Дали ще успея да си приготвям и аз различни видове чай, като от различните страни по света?
Masala.JPG
Masala.JPG (19.57 KiB) Прегледано 862 пъти

Какви по-различни чайове сте опитвали да приготвяте, които до този момент не са особено разпространени по нашите земи, но да се пие в родината им, не е изключение? :roll:
А знаете ли за различните рецепти, по които се приготвят чайове от различните страни в света, наример сега се сещам за индийския чай масала? :?:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот niya_mazova » 24 Фев 2015, 12:22

До колкото знам има рецепти за чай Масала и от Индия и от Пакистан и в двата случая мисля, че ще е нещо страшно вкусно, странно иии непознато :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот LaCoquine » 24 Фев 2015, 12:24

Никога не съм опитвала различни чайове от традиционните за региона ни, може би само с изключение на зелен и черен, но не са ми от любимите, затова смята, че и другите не биха ми допаднали, а камо ли смесени с мляко, масло и други подправки, мисля че е прекалено :idea: :x
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот franky » 24 Фев 2015, 12:26

аз пък обичам да експериментирам, затова и бих си набавила някои рецепти, един приятел преди около месец се върна от Индия, така че освен за останалото трябва да го поразпитам и за чайчетата, които е опитвал там :idea: :idea: :D
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот S_Milenska » 24 Фев 2015, 12:57

Изобщо не обичам чай и ми е много трудно да си изградя любов към него, за съжаление, макар че е много полезен....
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот Rali_hr » 24 Фев 2015, 13:18

Напоследък разбирам, че във все повече страни обичат чая с мляко, аз мислех, че това е запазена марка за англичаните. Да си призная, никога не съм опитвала чая по такъв начин, но и аз не съм голяма почитателка на въпросната напитка.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот Kremiliya » 24 Фев 2015, 14:57

Rali_hr написа:Напоследък разбирам, че във все повече страни обичат чая с мляко, аз мислех, че това е запазена марка за англичаните. Да си призная, никога не съм опитвала чая по такъв начин, но и аз не съм голяма почитателка на въпросната напитка.

Аз много обичам чай, но с мляко и аз не съм пробвала, а явно, че ще е някоя страхотна класика просто ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2015, 15:31

Kremiliya написа:
Rali_hr написа:Напоследък разбирам, че във все повече страни обичат чая с мляко, аз мислех, че това е запазена марка за англичаните. Да си призная, никога не съм опитвала чая по такъв начин, но и аз не съм голяма почитателка на въпросната напитка.

Аз много обичам чай, но с мляко и аз не съм пробвала, а явно, че ще е някоя страхотна класика просто ;)

Е Индия също пият млякото с чай, така де чая с мляко! :) На мен ми е странно, тук нали сме си научени да си пием чая с водица. Но по някои места пиенето на чай е истинска култура :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот Lollipop » 27 Мар 2015, 11:37

Явно чаят с мляко е много популярен, но хич не е здравословен, на мен ми е много странен, но на много места това е традицията, дори и в Индия го пият така ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв чай се пие в различните страни по света, кои от видовете сте опитвали?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Апр 2015, 16:52

Не съм опитвала различен чай, освен нашия тук традиционен, но за повечето места това е религия направо... Е както и при нас яденето на корем, когато се съберем на масата, в нормалния свят това е пиенето на чай, а не тъпченето като за последно :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron