Защо да пием чай, ако не сме болни?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот Kremiliya » 25 Фев 2015, 15:01

Тези дни си писах с една приятелка и ѝ споделих, че нещо ми е изморено във въпросния ден а тя ми каза да пия чай. Обясних ѝ, че не съм болна и не обичам чай под никаква форма – никога. Разбира се, няма как да не обичам снимките на чай, но това е друг въпрос :D

images (1).jpg
images (1).jpg (8.18 KiB) Прегледано 1038 пъти

И все пак се зачудих, дали не е права. :roll: Може би е добре да пием чай, дори и да не сме болни от простудни заболявания, при които чая е сякаш свързан с излекуването ни! :!: Обаче не мога да си обясня, по какъв начин обикновения чай може да ти помогне по някакъв начин, с какво, след като си здрав? :?: Разбирам кафето, поне се събуждаш от него, но каква е ползата от пиенето на чай? Надявам се да се появи някой привърженик на топлата напитка и да сподели, освен когато сме болни, защо да пием чай и през останалото време, какви са ползите и какъв точно чай трябва да изберем? :idea:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 25 Фев 2015, 15:40

То силно зависи от чая, зеленият и черният ободряват много добре, по-добре от кафето. Чаят може да бъде изключително вкусна напитка. Подслаждането със захар или мед само го разваля!
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот Krum » 25 Фев 2015, 15:46

Хубаво е да се пие чай, точно както пиеш кафе, най-малкото за тонус. Поддържа те буден, дава ти полезни вещества, няма лошо в това да пиеш по един-два чая на ден :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Фев 2015, 16:09

Viktor.Ivanov написа:То силно зависи от чая, зеленият и черният ободряват много добре, по-добре от кафето. Чаят може да бъде изключително вкусна напитка. Подслаждането със захар или мед само го разваля!

Е как става този номер, за мен винаги чая има вкус на някаква развалена и вмирисана вода. Може би не си вземам достатъчно хубав чай, знам ли! :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот silver933 » 27 Фев 2015, 17:49

Чаят може да се и пие и вместо кафе, каквито свойства има кафето, такива има и чая, дори се чувстваме по-ободрени за по-дълго време ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот Kaya » 27 Фев 2015, 17:55

Хич не си падам по чая, но гледам да си пийвам от време на време, защото знам, че е полезен, но за какво нямам отговор. Натискам се тука дневно да пия по един чай :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот Pipilota » 27 Фев 2015, 18:19

Чаят е величествена напитка, не знам защо да не се пие ежедневно, помага за регулирането на кръвната захар, помага за по-добър тонус, за по-добро настроение, по-голяма концентрация, ободрява, абе като цяло е голяма работа чая ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот qwerryyy » 27 Фев 2015, 21:31

Обожавам чай, трябва да се пие, особено пък в комбинация с вкусен сандвич става невероятно. Мен лично ментов чай с мед и канела страшно много ме освежава! :D
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот Локумът » 27 Фев 2015, 22:52

Чаят си е здраве, пък от там нас етне всеки решава дали да го пие или не и по колко! :ugeek: :!:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Защо да пием чай, ако не сме болни?

Мнениеот annamaria » 11 Мар 2015, 14:06

Че е полезно, полезно е, но аз винаги съм свързвала чая и пиенето на чай с боледуване :) През деня никога няма да посегна към чай, честно. Почнах да се насилвам вечер да пия и то това, защото почнах сена, а сама по себе си е гадна, та сега я смесвам с мента в голяма кана. Всъщност единствено ментата ми е що годе вкусна :) Бях пробвала да се наливам със зелен чай (пак насила и пак с надеждата за отслабване, уж), но хич не ми е вкусно, а пък зеленият чай няма как във вечерната кана, защото е ободряващ.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта