Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот MGB » 25 Фев 2015, 15:35

Странно е как някакви съвсем малки дреболии понякога ми развалят настроението за неща, които по принцип не ми правят впечатление! Но когато видя, че не съм свършила нещо, като да си оправя леглото, например, а се прибирам вечер след работа и заварвам кочината, която сама съм си оставила и ми става особено криво и си провалям цялата вечер! :idea: :idea:

Малките навици, които смятат хората за редни, според мен са доста обременяващи, но със сигурност могат да променят живота към по-добро!
Хубавото е, че променят не само ежедневието ти, но са и грижа към здравето, а особено младите сме безотговорни, когато става дума за това.
3023.jpg
3023.jpg (13.56 KiB) Прегледано 2019 пъти

Мислих си, ако всяка сутрин ставам и преди кафето и цигарата изпия чаша вода, няма ли да е по-добре? :!: За такива ежедневни навици, които далеч не са трудни, но като ги нямаш в главата като задача някак отлитат, заради всичко онова, което има да се прави!

Вие какви идеи можете да дадете за добри и здравословни навици, които ако придобият хората, не само живота им, но и нагласата им към света ще стане по-добра! Какви навици ще си наложите вие и към кои от тях вече се придържате с успех? :?:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот exotic » 25 Фев 2015, 15:38

Да, много добре звучи, ама някак си така в ежедневието ти влизат куп неща, които може и да не ти се правят в този момент за подреждане чистене и подобни иде реч :!: От тази гледна точка смятам, че аз водя доста по-щастлив начин на живот :mrgreen: с изключение на грижата за здравето, де :roll: :D
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Mamacita » 25 Фев 2015, 15:41

Навиците са хубаво нещо, дават ти повече свободно време, правят те по-организиран и не смятам, че живота ти става по-щастлив, когато в къщата ти е кочина :idea:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Krum » 25 Фев 2015, 15:44

Съвсем нормално е ако си изграждаме подобни навици и ги следваме да сме доволни. Ако си прибираме нещата винаги на мястото то ще имам по-малко за чистене и повече свободно време. Ако сутрин първо пием топла вода, вместо кафе наистина може да се чувстваш по-добре, а аз се опитвам да се науча сутрин като стана да си хапвам малко овесени ядки, но не мога. Обикновено бързо ставам, обличам се и излизам. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот gomez123 » 25 Фев 2015, 15:46

Ами аз чистя, да кажем, само когато съм в кондиция за това, че днес е събота или неделя не ме притеснява, тъй като зная, че мога и в понеделник да изчистя, така че навиците са гадни, като знаеш, че трябва да правиш нещо, само си скапваш настроението!
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Фев 2015, 16:00

Напоследък взех да си изграждам план, в който включвам различни неща, от които искам да правя и нещата, които не искам. От седмица живея по план и всичко е супер - всичко ми е подредено и ми се случва перфектно, нямам излишни тревоги и не се ядосвам за нищо пропуснато. Започнах да отделям малко време за детето, което преди все не ми достигаше, започнах да готвя по-бързо, започнах да чистя по-малко и всичко с добра организация! И най-важното спрях да пуша. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот silver933 » 27 Фев 2015, 17:50

Не е малък навик да се научим да казваме на близките си, че ги обичаме и на най-специалните за нас да отделяме поне по 20 минути на ден!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Lollipop » 27 Фев 2015, 18:11

Не мисля, че е трудно, а и ако си направим план, нещата биха се случвали по-лесно и ще имаме време за всичко, дори за любимото ни хоби да речем :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Kaya » 21 Юли 2015, 09:41

Най-малкото, ако искаме да сме здрави трябва да направим всичко възможно да променим начина си на хранене, начина си на живот като цяло, не трябва да се застояваме, не трябва да ядем боклуци и джънк постоянно!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот lini_leni » 20 Окт 2015, 12:29

Според мен ако се откажем от очаквания, мечти, надежди, а започнем да изживяваме този един момент, разбира се, че с нагласа за предстоящия, то ще живеем много по-пълноценно и качествено.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта