Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Окт 2016, 11:55

Може би проблемът е, че имаме и достъп до много по-разнообразни неща и всичко около нас е главно синтетика, докато преди повечето неща са били натурални. сега от малки мажем децата с кремове, и то няколко вида, давамае им неистинска храна, алергиите сякаш са нормално нещо внаши дни.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 02 Фев 2017, 11:32

Така е, и аз мисля, че заради това са се увеличили алергиите. Сега всяко второ или трето дете страда от някаква, а ги пазим от какво ли не. Ако почнем да им даваме нарочно и алергени, какво ли ще стане?
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Rali_hr » 02 Фев 2017, 13:03

Aз никога не съм се "забравяла" в това захранване и хранене на децата, толкова, че да ме е страх от всяко нещо, а в действилтеност, точно сега като ги пазим толкова много децата са пълни с алергии и здравословни проблеми. Малко по-смело трябва да ги гледаме, не казвам, че на малко дете трябва да му даваш фъстъци, ама като стане на година и половина нека опита, какво толкова...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот irka » 03 Фев 2017, 13:10

Едва ли всички стриктно пазят децата си да не опитват това или онова, по-скоро си мисля, че това са изключения. Преди ако е имало повече случаи на алергични към прах, цветен прашец или нещо подобно, то сега масово децата имат алергии към яйца, шоколад, сладко, а не само към фъстъци, мед и такива силни алергени.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Rali_hr » 03 Фев 2017, 16:00

irka написа:Едва ли всички стриктно пазят децата си да не опитват това или онова, по-скоро си мисля, че това са изключения. Преди ако е имало повече случаи на алергични към прах, цветен прашец или нещо подобно, то сега масово децата имат алергии към яйца, шоколад, сладко, а не само към фъстъци, мед и такива силни алергени.

Не е така, ирка, масово майките пазят децата си от всичко! От всичко, деца на по 2години, не са опитвали примерно шоколад, не са опитвали кекс, не са опитвали сок, не са опитвали още милион неща, но ядат ежедневно супи, пазят ги да не излизат от къщи по 2-3 месеца, само и само да не им стане нещо! това е извратено.. после се чудят защо това и онова не им понася, та те не са се сблъскали с него да се научат да се справят.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Story_teller » 05 Мар 2019, 10:45

Това ново проучване не ми е по вкуса и ми се струва "стреляне на сляпо". Аз си захранвах внимателно и избягвах алергените до определена възраст, подходих класически.
За мое щастие, няма никакви алергии!
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Роуз » 29 Мар 2019, 11:00

И на мен не ми харесва подобна "руска рулетка"...Залагам на традиционното захранване, плавно и внимателно с алергените.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron