Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Mon_ton » 26 Фев 2015, 16:13

Според ново проучване на израелски учени, трябва да даваме на децата си фъстъци, :shock: които са доказан алерген, за да избегнем алергиите им към продукта в бъдеще. :shock:

iStock_000007899912Medium_master_4x3.jpg
iStock_000007899912Medium_master_4x3.jpg (23.25 KiB) Прегледано 4164 пъти

Аз обаче съм малко по-консервативна и смятам, че тази практика с храненето им с алергени от ранна кърмаческа възраст ми се вижда абсурдно, :!: не вярвам, че това е начина, за да се избегнат алергиите в бъдеще. По-скоро си мисля, че когато организма укрепне достатъчно да може да преработва и смила правилно храните, когато порасне, има шанс да се пребори с подобни алергени, в случая фъстъци. :idea:
Вие на какво мнение сте, мислите ли, че е правилно да да даваме алергени на децата си, за да избегнем алергиите в бъдеще, или мислите, че това е практика, с която не бихте рискували? :?:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Anka » 26 Фев 2015, 16:27

И за мен е лудост, но знам ли! Нали точно заради опасността от алергии не трябва да се дават определени храни до определена възраст, как може да има обратно твърдение?! :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот mix_twix » 27 Фев 2015, 12:08

Много странна логика имат тези израелски учени, че аз знам, че в момента не им дават и мед на децата, точно заради опасност от алергии, а на времето нас са ни захранвали с мед и са ни топили там бибероните. :mrgreen: Тъй че като се замисля, може би и учените имат право, аз не знам някой на нашата възраст да има алергия към мед, а сегашните деца са с милиони алергии всяко. :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Фев 2015, 12:46

Наистина на сина ми съм давала мед, още като бебе, за щастие няма алергия, в наши дни много се измени начина за гледане на децата, не знам сега дали бих рискувала с подобно поведение.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Malina » 27 Фев 2015, 13:00

Когато имам деца не бих рискувала, не мисля, че това е начина да се предпазим от алергии, а именно като се вкарват храните постепенно и при израстване. В градината толкова болни деца има, не мисля, че такава безотговорност е необходима.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Slavena » 27 Фев 2015, 13:18

Ми защо да не, трябва да се учат да ядат всичко, аз винаги съм давала от всичко на детето ми без да мисля на колко и разни такива няма алергии към нищо.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Фев 2015, 16:04

А, мерси, това не бих го направила, това е на сила да вкарваш алергени на толкова малко дете, по-хубаво да не се рискува по такъв начин. :!: :!: :!: :!: израелските учени да ме извиняват :Р
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Andrey » 27 Фев 2015, 16:45

rabotnata pchela написа:А, мерси, това не бих го направила, това е на сила да вкарваш алергени на толкова малко дете, по-хубаво да не се рискува по такъв начин. :!: :!: :!: :!: израелските учени да ме извиняват :Р

Ми те могат да имат някакви доводи хората, но не мисля, че това е някакво добро решение и правилно на база на техните си проучвания за фъстъците. :ugeek:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Snejna » 27 Фев 2015, 16:59

Голямо безумие е това, как ли пък няма да тръгнете да им давате алергени на децата, абсурдно е просто! Трябва да се внимава много с този тип храни, а не да се дава така безотговорно. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Kaya » 27 Фев 2015, 17:58

Този безумен съвет не бих го спазвала по никакъв начин просто, който иска да пробва, но аз подобна отговорност не бих поела пред детето си :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта