От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот draga.mihova » 26 Фев 2015, 17:35

След като направих почти успешен опит с натуралния домашен шоколад, сега искам да направя бял шоколад. Казвам, че опита е почти успешен, тъй като не го разстелих тънко и станаха сравнително дебели парчета, :lol: но си взех поука и го унищожихме за нула време, за да не гледаме срама! :lol: :lol: :lol: :lol:

Чувала съм, че едно време се е правил домашния течен шоколад от сухо мляко с разни други щуротии, та ако направя и аз така дали ще се получи, само че ще намаля течността, за да може да се получи по-гъста смес?
photo.jpg
photo.jpg (16.56 KiB) Прегледано 1902 пъти

Имате ли други идеи от какво можем да направим бял шоколад и как да се погрижим да не остане течен, какви експерименти сте правили по този повод и кои от тях се оказаха достатъчно успешни, за да ги поднесете на децата си? :roll: И последно - често ли ви се случва да експериментирате и да не можете след това да си позволите да сервирате експеримента на децата си? :roll: :mrgreen:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот MerryPop » 26 Фев 2015, 17:37

За съжаление доста често ми се случва да се налага плодът от експериментите ми в кухнята да свършва в кофата, а бял шоколад никога не съм правила, виж някъде по старите книги там трябва да има рецепти!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот веселказасмяна » 26 Фев 2015, 17:40

Чувала съм, че някои мами правят със сухо детско мляко такъв шоколад примесено с прясно мляко и още нещо, може би масло, :roll: но не бих опитвала, де :|
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот Lilly_milly » 26 Фев 2015, 17:44

Не виждам защо някой може да го направи това, щом иска шоколад детето, значи и онази рецепта с кокосовото масло ще свърши работа, не е необходимо да е бял!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот Yunona » 26 Фев 2015, 23:04

За бял шоколад освен мляко Ви трябва и какаово масло :) Разликата между обикновения (натурален или млечен) шоколад и белия е, че в първия има какаово масло и какаова маса (какао на прах), а във втория - само какаово масло. То е светло на цвят (белезникаво до бледо бежово) и на стайна температура е доста твърдо. Затова и белият шоколад не е съвсем бял, а жълтеникав и не е течен въпреки липсата на сухото какао.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот Локумът » 27 Фев 2015, 10:50

Брех, чак пък и домашен бял шоколад ли, сигурно по нашенска рецепта някой би сковал мляко сухо и масло, но не мисля, че ще получи без някаква какаова добавка:)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот Lili_pili » 27 Фев 2015, 11:57

Никога не съм яла домашен бял шоколад, не мисля, че може да стане вкусен, по-добре от магазина, без друго има същите неща като сухо мляко и тем подобни гадости :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот Anka » 27 Фев 2015, 14:58

Никога не съм опитвала да си направя у дома, но мисля, че ще стане с масло и сухо мляко, вярно, няма да е много истински, но ще стане все пак :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот Krum » 06 Апр 2015, 10:50

Нямам идея, но този на снимката ми прилича точно на сапун. :))
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: От какво можем да направим бял шоколад, експериментирали ли сте?

Мнениеот renetka » 04 Май 2015, 16:04

А как приготвяте натурален/млечен шоколад? Моля за изпитана рецепта, че моят опит не беше много сполучлив :roll:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта