Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот qwerryyy » 16 Окт 2015, 16:53

Kremiliya написа:Осъзнавам много неща, но продължава да ми е вкусно и да искам да ям допълнително. :)

Пробвали ли сте да си ограничавате порциите? :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот mimeto90 » 18 Окт 2015, 16:18

Kremiliya написа:Осъзнавам много неща, но продължава да ми е вкусно и да искам да ям допълнително. :)


Гадната воля и аз никаква я нямам, много се ядосвам, а да кажеш, че е нещои трудно - не е! :evil: :evil: :evil: :evil: :( :oops:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Pipilota » 18 Окт 2015, 16:31

Волята наистина е много важна, но ако не искаме да умиваме и да се убиваме по-скоро напълно съзнателно, то трябва да я унищожим тая воля, преди тя да е унищожила нас. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот ManiJani » 18 Окт 2015, 17:13

Pipilota написа:Волята наистина е много важна, но ако не искаме да умиваме и да се убиваме по-скоро напълно съзнателно, то трябва да я унищожим тая воля, преди тя да е унищожила нас. :mrgreen:

Лелеее... ама за какви убийства става въпрос... ако преяждаш с ябълки или зеле на фурна... то какво си убиваш точно? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот fawla » 18 Окт 2015, 17:32

Хм, не мисля, че тези, които имат проблеми с храната преяждат с ябълки или зелева супа, по-скоро преяждат със стабилни неща. Не смятам, че изобщо за хора, които прекаляват с ябълките трябва да се тревожа и да ги мисля дали са пристрастени към храната и изобщо да ги отъждествявам като хора с проблем. ;) Понякога нещата са по подразбиране. Ако хора с проблеми с храната са такива, които ядат ялбъки, от тези които си купуват по 3 банички и ядат скришом от останалите какъв проблем имат точно или те са същите, като онези с ябълките? :roll:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот silver933 » 19 Окт 2015, 11:43

fawla написа:Хм, не мисля, че тези, които имат проблеми с храната преяждат с ябълки или зелева супа, по-скоро преяждат със стабилни неща. Не смятам, че изобщо за хора, които прекаляват с ябълките трябва да се тревожа и да ги мисля дали са пристрастени към храната и изобщо да ги отъждествявам като хора с проблем. ;) Понякога нещата са по подразбиране. Ако хора с проблеми с храната са такива, които ядат ялбъки, от тези които си купуват по 3 банички и ядат скришом от останалите какъв проблем имат точно или те са същите, като онези с ябълките? :roll:

:lol: :lol: :lol: Удри! :) Точно така, ако всички дебелаци и хората с проблемите с храната, пристрастените към нея ядяха ябълки надали изобщо щеше да се говори за проблеми с въпросната храна.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Andrey » 19 Окт 2015, 13:00

По-скоро може да се пристрастите към чипс, вафли, хамбургери, отколкото към зеле. Там е и проблемът. Не знам обаче дали има хора, които се занимават с такъв тип пристрастявания. :roll: Със сигурност биха били полезни.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот fawla » 04 Дек 2015, 16:55

Andrey написа:По-скоро може да се пристрастите към чипс, вафли, хамбургери, отколкото към зеле. Там е и проблемът. Не знам обаче дали има хора, които се занимават с такъв тип пристрастявания. :roll: Със сигурност биха били полезни.

Със сигурност не съм чула някой да се е пристрастил към полезните неща, все съм вредните, но нали казват, че слагат разни съставки, точно за да пристрастяват и да искаш още и още .,
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Harmony » 04 Дек 2015, 17:47

fawla написа:
Andrey написа:По-скоро може да се пристрастите към чипс, вафли, хамбургери, отколкото към зеле. Там е и проблемът. Не знам обаче дали има хора, които се занимават с такъв тип пристрастявания. :roll: Със сигурност биха били полезни.

Със сигурност не съм чула някой да се е пристрастил към полезните неща, все съм вредните, но нали казват, че слагат разни съставки, точно за да пристрастяват и да искаш още и още .,

Естествено, затова и смятам, че си е чиста реалност, а не е просто мит, всички тези подобрители, няма как да не те пристрастят :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Krum » 06 Яну 2016, 16:22

Ние май не сме научени вече да обичаме и да харесваме храната такава, каквато е , а все търсим соленото, сладкото и с онзи примамлив и пристрастяващ вкус
И това, ако не е пристрастяване не знам кое е.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта