Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот svetlozara » 06 Яну 2016, 18:18

Имам приятелка, която не яде никаква сол, не си овкусява храната, каза че значително по-различно изглежда яденето и вкусовете ѝ са много променени и усеща по-добре храната. Солта пристарастява най-малкото тя, защото без нея смятаме, че не ние е вкусно.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Anka » 07 Яну 2016, 13:53

Не знам как успяват да ядат толкова чисто, може би ние правим грешка и като родители(не че съм родител де), като учим децата от малки да ядат солени храни и ето може би не им правим никак добра услуга.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот S_Milenska » 07 Яну 2016, 15:08

Днес така се наядох, че съм сигурна, че абсолютно верни са историите с пристрастяването на храните... :lol: :lol: :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Kaya » 13 Яну 2016, 13:55

S_Milenska написа:Днес така се наядох, че съм сигурна, че абсолютно верни са историите с пристрастяването на храните... :lol: :lol: :lol:

То така се почва. С малко преяждане днес, после и утре и така, накрая свинщината е на макс :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот klara » 02 Фев 2016, 10:10

Аз съм пристрастена изобщо към храната - ям всичко, вкусно ми е всичко и обичам всичко! :grin: За мен е много важно да се наслаждаваш на храната.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот svetlozara » 24 Мар 2017, 13:14

Виждайки и формите на много хора по жземята, виждаме, че пристрастяването е напълно възможно. Има твърдения, че човек просто е свикнал да преживя, като кравите сме станали, по цял ден дъвчим нещо. Казват, че всъщност храната ни кара да искаме да ядем все повече и повече, заради добавките, които имат в нея, в саламите, в чипсовете, вафлите и т.н. просто не се насищаме.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот fawla » 11 Май 2017, 12:52

Разбира се, че може да се пристрасти човек, много от храните дори са пристрастяващи, бялата захар, белите брашна, пакетираните стоки, действат на мозъка на същите места,където действат и наркотиците и ето, че се пристрастяваме.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот svetlozara » 19 Юли 2017, 09:40

Храната носи и успокоение, когато сме изнервени, затова и ядем често. като се добавят и навиците по преяждането, става страшно.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта