Как действат различните етерични масла?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как действат различните етерични масла?

Мнениеот belleville » 04 Мар 2015, 15:08

Понеже вече няколко години се каня да започна да си приготвям различна домашна козметика и искам да използвам етерични масла, :roll: за да направя още по-свежи продуктите, които ще приготвя, та се чудя кои биха били най-подходящи?

Доста се влияя от кафе или подобни енергийни напитки, затова смятам, че и маслата биха имали голямо въздействие върху мен! :idea: Следователно внимателно е редно да подхождам към тях и да ги подбирам по същия начин :!:
Странното е, че за някои етерични масла четох, че влияят доста успокоително, а в същия момент за мен имат по-скоро енергизиращ ефект :roll: или поне такава е асоциацията ми с аромата им! :roll:
five_musthave_essential_oil.jpg
five_musthave_essential_oil.jpg (24.38 KiB) Прегледано 749 пъти

Нямам любими плодове или билки, които да искам да присъстват в ароматите на продуктите от домашната ми козметика, така че се надявам да ми кажете повече за вашите любими етерични масла, кои от тях смятате, че ще действат по-скоро успокояващо и кои от тях биха имали енергизиращ ефект? :?: А всъщност имате ли обща представа как действат различните етерични масла? :?:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот mimeto90 » 04 Мар 2015, 15:10

На мен много ми допада етеричното масло от мандарина, тъй като е свежо, но пък има успокояващ ефект и го ползвам в скраб за тяло, а се къпя вечер преди да легна и наистина е супер, действа ми перфектно!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот BeenieGal » 04 Мар 2015, 15:14

Приятел преди време ми беше подарим една комбинация от различни масла, която освен, че миришеше супер приятно имаше и успокояваш ефект, тъй като ми беше трудно заспиването, но понеже отдавна свърши, не мога да ти кажа какво съдържаше, но пък може да провериш какво се предлага по магазините ;)
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Мар 2015, 17:34

Аз много харесвам кокос, съгласна съм цялата ми къща да мирише на кокос, и аз и всичко да е кокос ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот Mon_ton » 04 Мар 2015, 17:44

Обожавам аромата на какао, на кокос, праскова, мандарина, ей такива приятни аромати, мразя да ми мирише на лавандула. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот Malina » 04 Мар 2015, 18:22

Много хора казват, че лавандулата успокоява, дори може да си накапваш по възглавницата, ако имаш проблем със съня. Смятам, че на всеки такъв тип миризми влияят по различен начин и надали някой може да ти даде универсална рецепта за ароматите, които на теб да ти действат най-правилно. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот Pipilota » 06 Мар 2015, 11:04

А от къде се сдобивате с различни етерични масла? Иначе бих искала и аз да пробвам да си направя някакъв тип домашна козметика и да използвам въпросните масла ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот silver933 » 06 Мар 2015, 12:54

Ароматерапията е голяма работа, ако вярваш в нея особено, у нас постоянно мирише на ванилия, аз много харесвам аромата и у дома винаги ни е много спокойно :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот Lollipop » 09 Мар 2015, 11:13

Много харесвам етеричните масла, аз си слагам по малко на възглавницата от лавандула, много ме успокоява ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как действат различните етерични масла?

Мнениеот desi_dm » 19 Юни 2015, 22:59

Любимите масла, които ползвам са:

1. кокосово масло - за тяло по време на бременността, за лицето - вечер или, когато усетиш, че кожата е много суха, за връхчетата на косата, когато е мнооого суха.

2. масло от жожоба - това е маслото, което ми действа най-добре на лицето.

3. масло от маслина или бадемово масло за косата - втривам в корените и престоявам около един или два часа, като покривам косата с найлонова торбичка и кърпа.

Бъдете търпеливи и постоянни ви кожата и косата ще ви се отблагодарят.
desi_dm
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Яну 2015, 16:30

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта