Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот Krum » 06 Мар 2015, 16:00

Имам страшно много алергии, за съжаление. :cry: Към домашен прах, към домашни любимци... Разбира се, старая се да живея без тези неща, но се опасявам, че явно съм предразположен към алергии... :idea: И естествено, постоянно изглеждам така:

1sneezing.jpeg
1sneezing.jpeg (20.78 KiB) Прегледано 1978 пъти

У дома почиствам редовно и поддържам чист дома си, а с тези алергии го смятам за задължително просто. :!: Гледам да попивам банята след всяко ползване, да пера редовно чаршафите, изсмуквам с прахосмукачка мебелите всяка седмица и все пак се чудя дали правя всичко, за да поддържам дома си чист и това да не е предпоставка за още алергии, и без друго страдам от доста.. :x
Какви са вашите съвети, на какво обръщате внимание, може би нещо пропускам, в почистването вкъщи. Освен високата лична хигиена и хигиената у дома, как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии? :?:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Мар 2015, 16:25

Мисля, че е добре да избягваш и килимите, защото задържат много прах и там, гледай и ад се бориш с мухъла. То като цяло всичко това е добре да го правим всички, за да се предпазим от евентуални алергии.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот Mon_ton » 06 Мар 2015, 17:02

Чистене му е майката, както се казва. Аз винаги забравям банята мокра след като се изкъпя, бърша само пода, а за стените никога не ми е идвало на ум, но като видях как избира мухъл набързо се научих да бърша и стените :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот Anka » 06 Мар 2015, 17:35

Когато имаш алергии или някой малък човек вкъщи нещата са по-различни и трябва сериозно да се чисти :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот Elica » 06 Мар 2015, 17:44

Освен домашните любимци, които за съжаление често си го отнасят покрай алергиите е добре да използваш и по-тънки завивки за мебелите, по-малко килими и т.н. все неща, които задържат възможно най-малко прах ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот Malina » 06 Мар 2015, 21:25

Това е най-гадното да имаш алергии, аз имам алергии към липи, което е ужасно, след като живеея в града с най-много липи. :mrgreen: За щастие поне у дома нямам този проблем и вкъщи не се налага да обръщам крайно внимание на домашния прах, не е като на вън. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот Kaya » 08 Мар 2015, 10:37

В тези жилища, в които живеем, мухълът е често срещан, за съжаление, а той е един от основните виновници за алергии, така че много внимавайте, подсушавайте и си купете аспиратор :))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот Lollipop » 09 Мар 2015, 11:08

Голямо бърсане му е майката, когато имаш алергии. И моят съвет е ама никога не бършете прах със суха кърпа, какъв е смисъла да раздигаш праха и той пак да легне на същите места?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот mimeto90 » 09 Мар 2015, 17:41

Lollipop написа:Голямо бърсане му е майката, когато имаш алергии. И моят съвет е ама никога не бършете прах със суха кърпа, какъв е смисъла да раздигаш праха и той пак да легне на същите места?

Не само бърсането му е майката, а правилното смукане, тъй като ти бършеш бършеш и като седнеш веднъж на дивана същия прах се избълва :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да поддържаме дома си, ако страдаме от алергии?

Мнениеот Malina » 09 Мар 2015, 18:16

О, да и бърсане и смукане всичко това е от значение!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта