Серуми, флуиди, млека или крем?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот southern_sun » 27 Сеп 2011, 14:55

По какво си приличат и по какво се различават серумите, флуидите, млеката, маслата и кремовете? Кой какво използва? Има ли значение вида на продукта и вида кожа?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот Margo » 27 Сеп 2011, 14:59

Аз лично ползвам вечер серум за сияйна кожа, против бръчки, а сутрин крем. Каква е разликата? Серумът попива по бързо и има по течна консистенция, докато флуида и млякото са малко по-гъсти. Кремът за лице не винаги мога да уцеля защото има такива с по-лека формула, но правят кожата по-мазна. Всичко зависи от вида крем :)
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот Bella » 27 Сеп 2011, 15:16

Серумите не са ли по-подходящи за по-зряла кожа?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот delinda » 27 Сеп 2011, 15:29

Аз лично имам мазна кожа и предпочитам да използвам серум, въпреки че не съм сигурна дали е подходящо. Мисля, че кремовете овлажняват кожата и за това мазната кожа не бива да бъде третирана с тях.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот d_2 » 27 Сеп 2011, 15:33

Аз също предпочитам серуми, но искам да кажа, че има и много добри кремчета, който премахват черните точки и метната от кожата.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот spend » 27 Сеп 2011, 15:39

Аз използвам серум с високо съдържание на природен морски колаген. Съставките му спомагат за хидратацията, придават на кожата живот и мекота. Преди време се съветвах с дерматолог и той ми каза, че серумите са добри срещу стареене, защото подобряват функцията на клетките и с това намаляват във времето стареенето на кожата. НО пак завиви
Аватар
spend
 
Мнения: 109
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 14:10

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот huanita » 28 Сеп 2011, 10:38

На този въпрос бих отговорила -всичко! Всично си има своето предназначение за съотвената нужда на кожата и сезона. Серума е елексир, обогатява и подхранва концентрирано, не може да замести крем, а да подсили неговото действие. Флуида може да замести крем особено в сезона на активното потене, когато текстурата на крема се окаже тежка, освен това е много подходящ продукт за кожа склонна към омазняване. Крема е вечната и най-необходима грижа. Ако ще замествате нещо нека да не е крема:)
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот huanita » 28 Сеп 2011, 10:41

spend написа:Аз използвам серум с високо съдържание на природен морски колаген. Съставките му спомагат за хидратацията, придават на кожата живот и мекота. Преди време се съветвах с дерматолог и той ми каза, че серумите са добри срещу стареене, защото подобряват функцията на клетките и с това намаляват във времето стареенето на кожата. НО пак завиви


Само за твое сведение, колагена не е сред съставките които попиват в кожата и стимулират производството на нов такъв. Това е некоректен търговски трик. Колагеновите влакна се слепват в времето и заприличват на "топка" или "стена". Борбата ни е да ги разлепим и омрежим и да стимулираме образуването на нови влакна- това изглажда целулита и бръчките по лицето. Хавата става с пиене на колагенови капсули и термични терапии /РФ, ултразвук/ но не с мазане. Сори.
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот Bella » 10 Окт 2011, 10:38

huanita написа:
spend написа:Аз използвам серум с високо съдържание на природен морски колаген. Съставките му спомагат за хидратацията, придават на кожата живот и мекота. Преди време се съветвах с дерматолог и той ми каза, че серумите са добри срещу стареене, защото подобряват функцията на клетките и с това намаляват във времето стареенето на кожата. НО пак завиви


Само за твое сведение, колагена не е сред съставките които попиват в кожата и стимулират производството на нов такъв. Това е некоректен търговски трик. Колагеновите влакна се слепват в времето и заприличват на "топка" или "стена". Борбата ни е да ги разлепим и омрежим и да стимулираме образуването на нови влакна- това изглажда целулита и бръчките по лицето. Хавата става с пиене на колагенови капсули и термични терапии /РФ, ултразвук/ но не с мазане. Сори.

Виж като всеки сподели по нещо как научава човек интересни неща :)
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Серуми, флуиди, млека или крем?

Мнениеот totka_lukanova » 14 Окт 2011, 13:14

Добре а зимата какво е подходящо да се използва, флуид или крем?
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта