Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот Mon_ton » 06 Мар 2015, 17:12

Постоянно се говори и се водят спорове за ваксините, дали са полезни или не, за какво са полезни, за какво не, каква отрова, да не влизаме в темата. :!: Има друго, което ме притеснява и интересува в момента. Прочетох, че скоро няма да я има пет и шествалентната ваксина за бебетата, понеже няма кой да я осигури. :!:

baby.jpg
baby.jpg (20.46 KiB) Прегледано 930 пъти

А именно, никой не е проявил желание да се яви на търга за ваксините. :shock: За мен тази информация е супер притеснителна, аз доста се опасявам от болестите от миналото, които в момента няма, точно благодарение до голяма степен на ваксините (лично мое мнение). :!: Затова намирам за доста притеснителна липсата на въпросната шествалентна ваксина. Май все по-често се оказа, че липсва някакво лекарство или ваксина в нашата родина. :!: Скоро ми предстои раждане и се притеснявам, че в един момент няма да има необходимите ваксини, а ще се наложи да се използват старите, които знам, че са свързани с по-голям дискомфорт и повече инжекции... :!:
Вие притеснявате ли се от липсата на ваксини? А знаете ли, дали може да се закупят свободно ваксините от аптечната мрежа? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот Anka » 06 Мар 2015, 17:24

Има защо да се притесняваш според мене, не че ваксините са най-хубавото, което може да ни се случи, но без тях рискът от зараза е по-голям. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот Elica » 06 Мар 2015, 17:45

Учудвам се, че няма желаещи да се погрижат за шествалентната ваксина за пеленачетата, наистина не мога да повярвам, а тя не е ли същата ваксина, която се слага и на големите? :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот Kaya » 08 Мар 2015, 10:44

Няма как човек да не се притеснява, все пак това са сериозни проблеми и заболявания, трябва да се поставят необходимите ваксини на време.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот Pipilota » 09 Мар 2015, 10:54

Синът ми сега стана на 6 и трябва да му правим шествалентната ваксина мисля, направо съм на нокти от притеснение заради тея ваксини. :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот Kaya » 06 Апр 2015, 13:27

Май точно в момента пак я няма въпросната ваксина, тя не е ли същата, която се поставя и при навършване на 6г? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот qwerryyy » 06 Апр 2015, 14:33

Kaya написа:Май точно в момента пак я няма въпросната ваксина, тя не е ли същата, която се поставя и при навършване на 6г? :roll:

Май е същата ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот Slavena » 06 Апр 2015, 16:51

Лекарите да му мислят това, все ще има ваксини, няма да останете неваксинирани. ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот nadqta » 10 Май 2015, 17:20

хората не трябва да се притесняват от това, че ги няма, а от това, че се слагат! :evil:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Притеснявате ли се от липсата на шествалентната ваксина?

Мнениеот Pipilota » 11 Май 2015, 06:32

За мен лично е притеснително, че я няма. :) Аз не смятам, че са толкова страшни и лоши ваксините, но всеки си знае. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта