Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот dinkog » 22 Мар 2015, 10:32

Нали си има форма и размер на брадавиците, които могат да те притесняват или не, но това не е като да имаш треска в ръката и се чудиш дали с пинцета или с игла да я извадиш, това все пак е кожно образувание, не знам как може някой да иска да ги манипулира самостоятелно. :shock:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот lini_leni » 17 Фев 2017, 17:19

Ако имам такова нещо, не бих го пипнала, а направо ще се консултирам дали да не ми го махнат. Оперативното отстраняване предполагам, че не е проблем и всяка може да се премахне.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот Rali_hr » 22 Фев 2017, 15:24

Аз също съм на принципа, че има хора, които са го учили това нещо, наясно са какво ни казва и показва тялото, затова бих се консултирала със специалист, ако някоя брадавица или образувание ме притеснява и искам да го премахна. :roll: Сама никога не бих почнала да си правя експерименти, колкото и безопасно да ми изглежда.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот niya_mazova » 28 Фев 2017, 16:06

Всеки по-странен изглед, промяна на форма или размер или ако тече нещо от нея си е повод за притеснение. Те като са изпъкнали и е по-опасно да бъдат закачени или разранени.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот annamaria » 10 Апр 2017, 10:34

Rali_hr написа:Аз също съм на принципа, че има хора, които са го учили това нещо, наясно са какво ни казва и показва тялото, затова бих се консултирала със специалист, ако някоя брадавица или образувание ме притеснява и искам да го премахна. :roll: Сама никога не бих почнала да си правя експерименти, колкото и безопасно да ми изглежда.


Rali_hr, аз съм на твоето мнение също. При такъв проблем, особено какъвто са брадавиците, бенките и други кожни образувания, е препоръчително (да не кажа задължително) да се отиде на консултация при специалист. Наскоро една моя приятелка ходи на фризьор и понеже тя има голяма релефна бенка на главата, фризьорката по невнимание я разранила с гребена и след това се наложи да ходи на дерматолог.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Апр 2017, 14:44

Важното е да се знае, че много малък процент от бенките и от брадавиците, могат да създадат пробелми. Съществува едно вярване, че пипне ли се някоя бенка направо ти е в кърпа вързано нещо ужасно. Не е така всъщност и няма нищо кой знае колко притеснително. Но никога не трябва да се вземат решения за каквото и да е било на своя глава, може да е 1 на милион, но риск винаги има!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Апр 2017, 21:46

Аз имам няколко малки брадавички, около очите, предполагам заради търкането, но не бих тръгнала сма да ги връзвам, замразявам, изчоплям или каквото и да е било.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот gabinka_80 » 04 Сеп 2017, 14:39

Всички иамме различни кожни образувания и това е нещо напълно нормнално, ако са по-големи и ни карат да се чувстваме странно тогава може да посетим дерматолог, Но ако са меки, малки и не болезнени, няма защо да се притесняваме, а в друг случай е добре да се посети дерматолог/.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот Elica » 07 Сеп 2017, 10:23

Често се бъркат брадавиците с .. не помня името, но става въпрос за една кожичка, която просто се оформя в подобна форма. Брадавицата не може да се премахне, тя е по-голяма и плътна, ако се притеснявате от нея или е на видно място, само дерматолог може да каже и да даде опция за премахването й.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кога трябва да ни притесняват брадавиците?

Мнениеот Локумът » 11 Сеп 2017, 18:56

Всяка брадавица трябва да се види от специалист. Ако той каже, че трябва да се следи окей, ако каже, че не трябва пак добре. Ако може са се махне хубаво. Особено големи образувания трябва да се проверявят
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта