Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот franky » 16 Мар 2015, 15:45

Скоро открих едно гърне у дома, явно майка ми го е завещала, но и двете не си спомняме такова нещо :idea: явно съвсем съм се отрекла да готвя в него, но сега пък като го видях ми се доиска да сготвя един боб, например :idea:

Понеже и майка ми е не е готвила никога в гърне, така новички си стоят, та исках да ми споделите как се готви в гърне :?: :!: Едва ли би могло да се приготвя само боб в гърне, но други рецепти не си спомням да съм срещала :roll: Ще можете ли да ми дадете някакви насоки или особености на рецептите, които се приготвят в гърне :roll:
baked_beans.jpg
baked_beans.jpg (63.87 KiB) Прегледано 1164 пъти
Само веднъж в живота си съм хапвала боб в гърне, но това беше най-вкусното нещо на света, :!: може би, защото го чакахме наистина много време, но ми се видя превъзходно :idea: С нетърпение ще чакам някакви рецепти и особености на готвенето в гърне, както да ми кажете някакво приблизително време за печене :roll:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот Мади Ранчева » 16 Мар 2015, 15:50

В гърне до сега съм готвила точно веднъж, но обикновено тази работа я поема мъжът ми, та горе-долу същата рецепта е, но се слага боба накрая в гърне, след като е къкрил на слаб огън около час и половина, пресипва се и се допича, в гърне, докато му се изпари чорбичката :idea: :)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот borkova » 16 Мар 2015, 15:55

Не е кой знае каква разликата, когато гърнето е било във фурната, виж ако е врял бобът на пещ и в гърне, там съвсем по друг начин стоят нещата :idea: :idea: да си оближеш пръстите иначе и аз по същата рецепта съм виждала да го правят, но като прехвърлят боба в гърнето добавят и пушени ребра, които са си готови за хапване и така, но за да се смесят вкусовете се добавя направо в гърнето :)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот Elica » 16 Мар 2015, 16:25

Е, как да няма разлика дали боба е в гърне или не, това не е вярно! :) Има разлика от тук до небето!:) Аз го правя много често, защото приятелят ми го обожава. ;) Съвсем леко сварявам боба, наистина за час някъде, колкото да заври и да му сменя водата ;) След това го пресипвам в гювеча (гърнето), слагам му доматен сок, подправки, лук, месо и слагам да се пече, докато се сготви! Вярно, че отнема повече време, но става страхотно на вкус!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот silver933 » 16 Мар 2015, 17:07

Много обичам храната приготвена в гърне, според мен няма значение дали е печено във фурната или на дърва, все вкусно става :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот S_Milenska » 16 Мар 2015, 17:17

Мисля, че е супер важно да се пече по-бавно, когато се готви в гърне. Аз много обичам да слагам всичко в гювеча, там се получават най-вкусните ястия. :) Любимо ми е да правя вътре и сърми! :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот kauda » 08 Апр 2015, 15:54

Много обичам ястия сготвени в гърне, стават супер вкусни :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот mix_twix » 08 Апр 2015, 16:44

В гърне е най-яко да се готви, много вкусно става. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот Mon_ton » 09 Апр 2015, 10:25

Да си призная, никога не съм яла боб в гърне, дали наистна е по-различен на вкус? Не е ли същото като да е запечен в тава?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как се готви в гърне, има ли нещо по-особено?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2015, 21:00

Mon_ton написа:Да си призная, никога не съм яла боб в гърне, дали наистна е по-различен на вкус? Не е ли същото като да е запечен в тава?

Ооо, не се заблуждавай! Всичко сготвено в гърне е жестоко и много по-вкусно, отколкото сготвено по какъвто и да е друг начин, затова задължително пробвай. Все едно да кажеш печени картофи с месо, че е същото като гювече, нищо общо! :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта